У США заявили про переможні результати після прийняття піґулок від коронавірусу

У США пройшли тестування нові ліки, піґулки від COVID-19. Про результати, які виявилися "винятковими" та "обнадійливими" розповів головний імунолог країни, радник президента Джо Байдена з питань медицини, Ентоні Фаучі. Про це повідомляє служба BBC.

Після тестування препарату, смертність або госпіталізація пацієнтів знизилися удвічі. Піґулки, про які йде мова, назвали Молнупіравір. Це чи не перший препарат у формі таблеток, який показав переможні результати.

У тестуванні взяло участь 775 хворих на COVID-19. Препарат давали пацієнтам двічі на день. Звіт компанії-виробника Merck засвідчив, що з усіх хто приймав препарат, 7,3% було госпіталізовано, та ніхто не помер. Це надзвичайно гарні показники.

Зовнішні спостерігачі попросили завершити випробовування раніше. Ліки вже направили на перевірку Адміністрації з питань безпеки харчів та ліків. Це регулятор медичної галузі США. У разі схвалення, Молнупіравір буде першим препаратом проти Covid-19, який випускається у формі таблеток.

Дієвіше за вакцину?

Більшість вакцин від коронавірусу діють на білкові шипи вірусу. На відміну від вакцини, піґулки потрапляють в ензими, які потрібні вірусу, щоб розмножуватися.

Крім того, у компанії-виробникові зазначають, що навіть нові штами вірусів ці піґулки зможуть здолати, та не втратять ефективності в перспективі.

"Поява нових ліків для невакцинованих або тих, хто не має імунної відповіді на щеплення, є дуже важливою для завершення пандемії", - пояснила представниця Merck Дарія Хазуда.

Які вже існують альтернативи

Чим на цей час лікують коронавірус? Та чи є інші розробки окрім запропонованих піґулок. У ВООЗ повідомляють, що наразі для лікування коронавірусу використовують симптоматичну терапію, тобто лікують ті чи інші симптоми. Важкохворим надають кисневу підтримку, а хворих у критичному стані під’єднують до апаратів ШВЛ.

Також застосовують препарат "Дексаметазон" – це кортикостероїд, який допомагає скоротити час перебування пацієнта на ШВЛ.

В США є ще одна компанія, яка знаходиться на завершальній стадії тестування двох препаратів у формі таблеток. Це компанія Pfizer. Також над ліками проти коронавірусу працює швейцарська компанія Roche.

Раніше стали доступними ліки для внутрішньовенного введення. Їх розробили у Великій Британії.

Також для лікування коронавірусу використовують такі препарати як "Бамланівімабу", "Етесевімабу". В основі цих препаратів є антитіла, спрямовані проти білків оболонки вірусу SARS-CoV-2. Ліки запобігають прикріпленню вірусу до мембрани клітини, що блокує потрапляння інфекції в клітини людини.

В українському уряді пропонують ввести примусову вакцинацію для певних категорій громадян.

Хворі на COVID-19 українці можуть взяти участь у клінічних дослідженнях одного з 31 препаратів від коронавірусу.

Голова компанії Moderna Стефан Бансел назвав дату закінчення коронавірусної пандемії.