У США скасували заборону на в'їзд для українців та трьох десятків країн

З 1 листопада вакциновані українці, які покажуть документи про повну вакцинацію від коронавірусу, зможуть потрапити до США, так само як інші 33 країни, для кого було знято заборону на в’їзд. Повідомлення про це з’явилося у Twitter-акаунті Білого дому.

Координатор з питань реагування на пандемію COVID-19, Джеффрі Зінтс (Jeff Zients) підкреслив, що дорослі, подорожуючи у США, перед посадкою у літак мають довести, що вони повністю щеплені від коронавірусу. Також Зінтс нагадав, що документ про щеплення не анулює результат про негативний результат ПРЛ-тесту, зроблений, як мінімум за 72 години до вильоту.

Слід зауважити, що вимоги щодо вакцини від COVID -19 тепер поширюватимуться майже на всіх іноземців, які подорожуватимуть до США, включаючи тих, на кого не поширюються попередні обмеження.

Нерезиденти США, які нададуть доказ про вакцинацію, не будуть зобов’язані проходити карантин після прибуття. Білий дім заявив, що остаточне рішення щодо того, які вакцини будуть прийняті, приймають Центри США з контролю та профілактики захворювань. Дійсними вважають лише ті вакцини, які дозволені або схвалені FDA та ВООЗ.

Зазначимо, що заборону на в’їзд у Сполучені штати європейців, жителів Шенгенської зони, та Великої Британії ввів попередній президент США Дональд Трамп ще півтора року тому. Попри те, що влада змінилася, для європейців і досі існує заборона на в’їзд. Її не зняли навіть після того, як у червні Євросоюз та інші країни зняли заборони на в’їзд для мешканців США.

На рішення щодо зняття заборони відреагували світові лідери, висловивши позитивні сподівання щодо торгівлі та возз'єднання близьких по різні сторони океану.

З 22 жовтня Україна може опинитися у "жовтій" зоні та перевести дітей на дистанційне навчання.