16 березня завершилось об'єднання української та європейської енергосистем

Про це повідомив Володимир Зеленський у своєму Twitter. Він зазначив, що відтепер українська енергія тектиме в Європу, а європейська в Україну.

Це означатиме, що у разі потреби України у додаткових обсягах електроенергії, вона може звернутися до європейської енергосистеми по допомогу. А коли вироблятиме надлишок - а так часто було у довоєнні часи, особливо враховуючи потужності української атомної енергетики, — то може продавати свою електроенергію до Європи.

Раніше український енергетичний експорт був можливий лише через так званий Бурштинський "енергетичний острів".

"Енергетична армія"

За словами міністра енергетики України Германа Галущенка, через війну в Україні процес приєднання до енергетичної системи Європи стався набагато раніше ніж було заплановано.

"Україна приєдналася до об'єднаної енергосистеми континентальної Європи ENTSO-E на рік раніше запланованого", - написав він у фейсбуку.

"Сьогодні на енергетичній мапі Україна стала частиною ЄС. Наша енергосистема відтепер є частиною об'єднаної енергосистеми Європи", - зазначив міністр енергетики.

Україна починає тестову синхронізацію з ENTSO-E - європейською мережею операторів системи передачі електроенергії. Українські енергетики продемонстрували вищий пілотаж: попри ізоляцію, бойові дії, руйнування, українська енергосистема продовжує стабільно функціонувати за виключенням тих міст та селищ, де через бойові дії пошкоджено лінії електропередач.

Енергосистема України від'єдналася від систем Росії та Білорусі вночі 24 лютого, за кілька годин до нападу Росії на Україну. Це планувався як триденний плановий стрсес-тест української системи на міць.

Після початку війни Україна вирішила не повертатися до енергетичних зв'язків із Росією та Білоруссю, а її енергосистема працювала без збоїв весь час російської агресії, попри бойові дії та захоплення російськими військами найбільшої у Європі Запорізької АЕС.

Молдова приєдналася до енергоспільноти

В операторі української енергосистеми НЕК "Укренерго" назвали приєднання до енергосистеми Європи "історичним". Рішення ухвалили ще 11 березня, а "фізичні операції по з'єднанню енергосистем проведено протягом 16 березня". Разом із Україною до енергосистеми Європи приєдналася і Молдова.

"Цей крок дасть Україні можливість отримувати електроенергію, якщо агресор продовжить нищити нашу енергетичну інфраструктуру, і тим самим зберегти стабільну роботу енергосистеми", - пояснили в "Укренерго".

Урсула фон дер Ляєн привітала Україну та Молдову в енергетичному Євросоюзі

Нагадаємо, що росія погрожує світові ядерною катастрофою, загарбники захопили Запорізьку АЕС.

Нагадаємо, що США першими відмовились від імпорту російської нафти

Нагадаємо, що більше ніяких ТВЕЛів, Україна замінить російське ядерне паливо для АЕС американським Westinghouse.