Кабмін знизив податки та акцизи на пальне, для зниження цін у воєнний період

Уряд України ухвалив низку рішень для того аби знизити ціни на пальне. Для цього були зменшені податки та ціна акцизу. Такі рішення можуть зменшити вартість бензину та дизельного пального у складні для економіки країни. Про це йдеться у зверненні прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.

Що запропонував Кабінет міністрів

Уряд прийняв рішення зменшити до нуля акциз на імпорт бензину, дизелю та скрапленого газу. Водночас з 20% до 7% буде знижено ПДВ.

Паралельно налагоджуються нові канали постачання пального з Європи, що дасть можливість ліквідувати дефіцит.

Також Уряд інформував про нові логістичні ланцюги поставок палива в Україну з найбільшими світовими компаніями. Наразі Україна веде перемовини щодо постачання бензину та дизелю.

За прогнозами, зниження ПДВ та акцизу може покрити логістичні витрати постачальників пального, якщо вони будуть зростати. За словами Дениса Шмигаля, суттєве зменшення розміру податків дозволить стабілізувати ціни та не допустити дефіциту. Також розглядається пропозиція зниження ПДВ до 0% у разі, якщо логістичні витрати постачальників палива будуть зростати.

Формула розрахунку націнки для пального зміниться

Кабмін ухвалив змінити формулу розрахунку максимально дозволеної ціни на паливо вроздріб. До неї буде внесено додаткові витрати, що виникли після переорієнтації постачань із Білорусі й Росії на Польщу, Румунію та Угорщину.

Зокрема, буде збільшено логістичні витрати при розрахунку з $27 за тонну до $50 за тонну, а також дозволено врахувати інші витрати, передбачені у зовнішньоекономічному договорі, на суму $150 за тонну. Мета цих заходів – стимулювати імпорт після закриття його з Росії й Білорусі.

Українські ринки

Нафтогазова компанія Enwell Energy plc яка входить до групи Smart Energy, частково, приблизно на третину від минулорічних обсягів, відновила видобуток в Україні обсягом близько 1,6 тис. барелів нафтового еквівалента на день.

"Оператор газотранспортної системи України" повідомив про пошкодження військами РФ Олішевського підземного сховища газу проєктною місткістю 0,31 млрд куб. м у Чернігівській області.

Україна продовжила карантин до 31 травня 2022 року. На період його дії уряд постановою №474 від 14 травня 2021 року встановив граничні рівні торгової надбавки до середньої ціни на дизельне пальне не вище 7 грн за літр, на бензин – не більше 5 грн за літр. З кінця лютого 2022 року їх знижено до 5 грн за літр і 4,55 грн за літр відповідно.

Нагадаємо, раніше після російської навали на Україну, ціни на пальне зросли, цьому є декілька причин та шляхів розв'язання проблеми.

Як повідомляв портал "Знай.ua", четвертий пакет санкцій схвалено, як ЄС карає росію за вторгнення в Україну.

Також "Знай.ua" писав, що в Мінфіні підрахували наслідки російської агресії для економіки України.