Укрзалізниця розпочинає націоналізацію російських вагонів - понад 15 тисяч

Як передає голова правління Укрзалізниці Олександр Камишін у Телеграмі, Україна почала процедуру націоналізації.

"Починаємо націоналізацію російських вагонів, що знаходяться в Україні. Це стало можливим після підписання Президентом Закону "Про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності рф". Зараз 15 тисяч російських вагонів стоять на коліях України. Вони належать 250 компаніям. Діємо в рамках закону",- повідомив Камишін.

За його словами, на першому етапі буде складено перелік власників вагонів, у яких серед засновників є рф.

Далі буде КабМін, РНБО, Указ Президента та ще один Закон України. "Процедура займе час, тож починаємо вже. Визначення хто з власників вагонів має в капіталі частку рф — теж задача нешвидка. Хоча є компанії, які точно належать рф.

Це ВЕБ-Лізинг, ВТБ-Лізинг, Газпромтранс, ГТЛК, Сбербанк Лізинг. Це вже понад 3000 вагонів. Тепер вагони росії працюватимуть на економіку України. Вони нам стануть у пригоді, адже ми напрацьовуємо нові логістичні маршрути до Європи, які допоможуть відновити вантажну роботу", - зазначив Камишін.

Він зауважив, що українських вагонів у росії всього 482.

Також, стало відомо, що "Укрзалізниця" оголосила готовність націоналізувати приватний вагон-ресторан нардепа від "ОПЗЖ" та кума президента росії Віктора Медведчука. У компанії хотіли б задіяти вагон для перевезення дітей та післяопераційних хворих.

В компанії прокоментували: "У компанії багато питань щодо інтер'єру, тому до цього вагону допускатимуться виключно пасажири з перевіреною стійкою психікою, а з провідниками після рейсу працюватимуть психологи".

Депутати ВРУ вирішили націоналізувати майно росіян в Україні

Відповідно до цього закону, вилучати російське майно дозволяється без будь-якої компенсації його вартості, враховуючи розв’язану Росією повномасштабну війну.

Третього березня депутати з парламентського комітету з питань економічного розвитку підтримали законопроєкт №7122 про націоналізацію майна — нерухомості, коштів, вкладів у банках тощо — юридичних осіб РФ. Усі націоналізовані активи перебуватимуть у власності уряду.

На Prozorro оголосили тендер на підбиті танки рф

Близнюківська селищна рада оголосила на платформі Prozorro тендер на закупівлю 500 "танків б/у, без башти, горілих".

Очікувана сума закупівлі становить 100 мільйонів гривень, але може знизитися під час торгів. Потенційні підрядники поцікавилися у замовника, чи мають входити до комплекту поставки полонені танкісти. І пообіцяли докласти максимум зусиль, щоб запропонувати різноманітні асортименти підбитої російської техніки.

Нагадаємо, що російський бізнес і майно в Україні націоналізують.

Нагадаємо, що заарештовані золотовалютні резерви рф передадуть Україні - про яку суму йдеться.

Нагадаємо, що як відкриті аукціони допомогли заощадити десятки мільярдів