Європейський Союз затвердив четвертий пакет санкцій проти російських фізичних і юридичних осіб

Європейський Союз у вівторок остаточно схвалив четвертий пакет санкцій проти Росії за війну в Україні. Про це повідомляється на сайті Єврокомісії.

"Ці санкції ще більше посилять економічний тиск на Кремль і послаблять його здатність фінансувати вторгнення в Україну", – йдеться у заяві.

Проти росії ввели такі санкції:

  • повна заборона на будь-які операції з окремими держпідприємствами військово-промислового комплексу рф;
  • заборона на імпорт металургійної продукції, що скоротить експортні доходи приблизно на $3,3 млрд;
  • заборона на нові інвестиції в енергетичний сектор Росії, крім цивільної ядерної енергетики та імпорту "певних енергетичних продуктів" до Євросоюзу;
  • заборона на експорт товарів розкоші, таких як дорогі автомобілі та ювелірні вироби;
  • розширено перелік фізичних та юридичних осіб, які потрапили під санкції. Туди потрапили російські олігархи, пропагандисти, а також компанії, які підтримують вторгнення в Україну;
  • заборона рейтинговим агентствам ЄС присвоювати будь-які рейтинги у Росії, що суттєво обмежить її доступ до фінансового ринку ЄС.

З моменту визнання Росією "незалежності" окупованих нею територій на Донбасі та початку повномасштабної війни проти України Євросоюз ввів три пакети санкцій проти РФ.

Які були санкції до цього

Перший пакет - перед вторгненням, передбачав індивідуальні санкції, обмеження доступу до фінансового ринку ЄС, заборону на економічні зв'язки з ОРДЛО.

Другий – санкції проти Володимира Путіна, Сергія Лаврова, членів Державної думи, а також економічні санкції проти багатьох російських компаній та установ.

Третій пакет санкцій досі був найбільшим. Він містив закриття повітряного простору ЄС для російських літаків, заборону на трансакції з Російським центробанком, відключення від SWIFT семи російських банків, заборону мовлення Russia Today і Sputnik, індивідуальні та економічні санкції проти Білорусі.

Санкції від усього світу

Раніше санкції проти 11 осіб, які працюють у секторі оборони рф, запровадили США. Зокрема, обмеження стосуються керівників міністерства оборони росії.

У вівторок уряд Великої Британії оголосив про заборону на експорт до Росії товарів класу люкс, а також запровадив нові імпортні тарифи на сотні ключових товарів.

"Уряд Великої Британії сьогодні оголосив про заборону на експорт в Росію високоякісних товарів класу люкс, а також запровадив нові імпортні тарифи на сотні ключових товарів, які на 35 процентних пунктів підвищили поточні ставки", - йдеться у повідомленні британського уряду.

Підвищення тарифів торкнеться горілки та, ймовірно, автомобілів класу люкс, модного одягу та творів мистецтва.

Британський уряд переконаний, що ці заходи завдадуть максимальної шкоди прибічникам Путіна, мінімізуючи вплив на британський бізнес.

Нагадаємо, що США першими відмовились від імпорту російської нафти.

Нагадаємо, що з Росією перестають мати справу все більше компаній зі світовим іменем.

Нагадаємо, що рубль "пробиває дно": валюта країни-агресора рекордно впала в ціні.