У Міноборони розповіли про небезпеку розголошення адрес влучання ракет та бомб, ворог корегує вогонь

За словами заступниці міністра оборони Ганни Маляр, коли українці повідомляють що в одному чи іншому місці впала ракета, уточнюючи адреси, - це дає можливість ворогу скоректувати наступний удар.

"Ми справді вільна, демократична країна зі свободою слова. Наше суспільство вже звикло до відкритості і висвітлення в Інтернеті абсолютно всього. Але війна - це в тому числі обмеження на поширення певної інформації - заради вашої ж безпеки. Ви звикли до правдивої інформації, але під час війни не треба правдиво інформувати ворога - навпаки", - зазначила Маляр.

Вона також звернула увагу на те, що не треба називати точні об'єкти та цілі у соціальних мережах та публічному просторі.

"Не варто, як один з мерів, заявляти що в нас немає ПВО на конкретній ділянці фронту і вказувати географічні дані, не треба як ще один з мерів - говорити публічно, що для заїзду в місто залишилась безпечною лише одна дорога і називати яка саме (люди між собою і без цих заяв знайдуть як передати таку інформацію)", - зазначила заступниця міністра.

Такі детальні повідомлення допомагають ворогу і ставлять під додаткову загрозу житлові квартали та населені пункти. А повідомлення про знаходження ЗСУ взагалі може стати фатальним.

Також Ганна Маляр повідомила, як слід повідомляти про той чи інший випадок. Головне говорити не точну а загальну інформацію.

Наприклад, замість того, що ракета влучила у школу №7, слід говорити-писати, що "ракета влучила у такому-то населеному пункті в житловий квартал".

Не варто говорити - ракетою цілились у вокзал, але потрапили в лікарню, яка знаходиться недалеко, адже ворог скоригує та наступного разу поцілить у ціль.

Чому це важливо?

80% розвід інформації відпрацьовується з відкритих джерел. І такі повідомлення дозволяють ворогу корегувати вогонь по ваших же населених пунктах.

Якщо ви повідомляєте, що цілили в один об‘єкт, але не влучили, то ворог може зробити це вдруге аби таки влучити.

Нижче, крім вже написаного, ще перелік інформації, розголошення якої може призвести до обізнаності противника про дії наших військ та негативно вплинути на хід ведення операцій

 1. Найменування військових частин (підрозділів) та інших військових об’єктів в районах виконання бойових (спеціальних) завдань, географічні координати місць їх розташування.
 2. Чисельність особового складу військових частин (підрозділів).
 3. Кількість озброєння та бойової техніки, матеріально-технічних засобів, їх стан та місця зберігання.
 4. Описи, зображення та умовні позначки, які ідентифікують або можуть ідентифікувати об’єкти.
 5. Інформація щодо операцій (бойових дій), які проводяться або плануються.
 6. Інформація щодо системи охорони та оборони військових об’єктів та засобів захисту особового складу, озброєння та військової техніки, які використовуються (крім тих, які видимі або очевидно виражені).
 7. Порядок залучення сил та засобів до виконання бойових (спеціальних) завдань.
 8. Інформація про збір розвідувальних даних (способи, методи, сили та засоби, що залучаються).
 9. Інформація про переміщення та розгортання своїх військ (найменування, кількість, місця, райони, маршрути руху).
 10. Інформація про військові частини (підрозділи), методику або тактику їх дій, детальна.
 11. Інформація про проведення унікальних операцій із зазначенням прийомів та способів, що використовувались.
 12. Інформація про ефективність сил і засобів РЕБ противника.
 13. Інформація про відкладені або скасовані операції.
 14. Інформація про зниклий або збитий літак або зникле судно та пошуково-рятувальні операції, які плануються або проводяться.
 15. Інформація про планування та проведення заходів забезпечення безпеки застосування військ (дезінформація, імітація, демонстративні дії, маскування, протидія технічним розвідкам та захист інформації).
 16. Фото- і відеозйомок та іншої наочної інформації з представниками незаконних збройних формувань.

Яку ще тактику використовує ворог

Центр протидії дезінформації при РНБО повідомляє про новий вид інформаційної загрози. Боти або "живі" акаунти в соцмережах надсилають повідомлення, щоб дізнатись про ступінь ураження від бомбардування і точну локацію для корегування вогню. Вони пишуть у чатах щойно обстріляних міст. Виявити їх можна за однаковими типовими повідомленнями.

Нагадаємо, що Росія погрожує світові ядерною катастрофою.

Нагадаємо, що у Мінфіні підрахували наслідки російської агресії для економіки України

Нагадаємо, що у Мінцифрі презентували застосунки "єДокумент" та "єВорог" в "Дія", яку інформацію можна подавати.