Мінцифра, блокчейн-компанія Everstake та криптобіржа FTX запустили сайи для криптодонатів Aid For Ukraine

Ще в недалекому минулому криптовалюти вважалися в Україні нелегальним засобом платежу, а тепер криптоармія перераховує допомогу на потреби української армії. зібрано понад 60 Про це у соцмережах повідомив Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Власників крипти закликають донатити на потреби кіберзахисту, інформаційної протидії російській пропаганді та технічній допомозі ЗСУ.

Посилання на сайт: https://donate.thedigital.gov.ua/. Відправити допомогу вкрай легко - обрати суму в криптоактивах, під'єднати гаманець і підтвердити транзакцію.

Криптопожертви мають декілька переваг: вони нерегульовані, анонімні та швидкі.

Крипта допомагає армії

Нагадаємо, що наприкінці лютого в Україні запустили державний криптовалютний фонд, щоб збирати гроші на підтримку армії та населення під час війни. За технічну сторону проєкту відповідає українська криптобіржа Kuna, а розпорядник коштів – Міністерство оборони та Міністерство цифрової трансформації.

Фонд приємає пожертви у 25 віртуальних валютах, зокрема Bitcoin, Ethereum, Dogecoin та TrueUSD. Загальна сума зібраних коштів станом на 4 березня – майже $55 млн, з них станом на 1 березня витратили близько $14 млн. Для порівняння: на спецрахунок НБУ станом на 4 березня надійшло близько $250 млн.

За даними аналітичної компанії Crystal Blockchain, це найбільший обсяг криптопожертвувань в історії.

Які фонди приймають криптопожертви

Фонд "Повернись живим" - приймає SWIFT-перекази, гривні, а також Bitcoin, Ethereum та Tether.

Фонд Aid for Ukraine, створений компанією Everstake за підтримки блокчейну Solana, перераховує зібрану криптовалюту на офіційні рахунки армії та гуманітарної допомоги.

Unchain Fund допомагає з евакуацією людей та підтримує цивільне населення їжею, ліками та речами першої потреби.

Українська компанія 4ireLabs випустила колекцію NFT на блокчейні NEAR для збору коштів на підтримку української армії.

Фонд Ukraine DAO, створений Надією Толоконніковою з російського феміністського гурту Pussy Riot, збирає гроші для волонтерськох організації "Повернись живим".

Українська кіберполіція створила криптогаманці для підтримки Нацполіції, Нацгвардії, Держприкордонслужби та ДСНС.

Куди йдуть гроші

Мінцифри не може розголошувати, що саме закуповує для армії, "оскільки це воєнний час, і ворог нас моніторить".

Інші організації переказують гроші на рахунки держави чи волонтерів або самостійно допомагають з евакуацією та поселенням людей, закуповують тепловізори, дрони, пальне, їжу, ліки.

Найскладніше – конвертувати криптовалюту у традиційні гроші, адже більшість магазинів не приймають віртуальні активи.

Перевести Bitcoin та Ethereum у національну валюту легше – у них висока ліквідність. Із нішевими криптовалютами це проблематично, каже Олександр Борняков, заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT.

"Проте, пожертви навіть в менш розповсюджених криптоактивах допомагають людям та армії", – додає він.

Як конвертувати криптовалюту

Кожен фонд знайшов своє рішення. В Unchain Fund 10 підписантів фонду контролюють кошти та розподіляють їх на карти волонтерів, конвертуючи криптовалюти у гривню. У Kuna – більшість витрат у криптовалюті, розповів засновник обмінника Михайло Чобанян.

Фонд Aid for Ukraine підключив до процесу конвертації біржу FTX. Вона конвертує криптовалюту у фіат – долар або гривню – і направляє на рахунки Мінцифри чи Національного банку України.

Географія надходжень

Найчастіше криптопожертви надсидають у Bitcoin та Ethereum, каже Чобанян, проте є й прихильники нішових активів. За останній тиждень Україна та місцеві волонтерські організації отримали близько $34 млн у біткоїнах, "етері", "троні" та Polkadot. З них $5,8 млн прийшло від засновника Polkadot Гевіна Вуда.

На гаманець Dogecoin – "улюбленої" криптовалюти Ілона Маска – за два дні надійшло $69,887. Ukraine DAO вже зібрали $6,1 млн від продажу NFT з українським прапором, а тепер збирають пожертви в Ethereum.

Шахраї

Адреси криптогаманців для пожертв користувачі часто знаходять у соцмережах – Telegram чи Twitter. Щоб не натрапити на шахраїв, і зробити донат, бажано зайти на офіційну сторінку.

Нагадаємо, що у Мінцифри розповіли, як поповнився криптофонд України

Нагадаємо, що США нададуть Україні понад 13 мільярдів доларів

Нагадаємо, що російський бізнес і майно в Україні націоналізують