2% від обороту замість ПДВ та добровільний ЄСВ

Зеленський анонсував масштабну податкову реформу через війну Росії проти України. Про це він повідомив у своєму відеозверненні.

Зеленський заявив, що Кабмін погодив скасування ПДВ та податку на прибутки, а також добровільну сплату єдиного податку для 1 та 2 груп ФОП.

"Перше – розпочинаємо податкову реформу: замість ПДВ та податку на прибуток даємо ставку 2% від обороту та спрощений облік. Для малого бізнесу – а це перша та друга група ФОП – ставимо добровільну сплату єдиного податку. Тобто, якщо можете – платіть, не можете – немає питань", – сказав він.

Зеленський повідомив, що також буде скасовано перевірки для бізнесу. Глава держави наголосив, що це лише перші кроки.

"Скасуємо всі перевірки для всіх бізнесів, щоб усі працювали нормально, щоб міста оживали, щоб скрізь, де немає бойових дій, тривало життя. Умова лише одна – ви забезпечуєте нормальну роботу свого бізнесу в межах українського закону", – заявив Зеленський.

Зазначимо, що Кабмін пропонує впровадити ці зміни на весь період воєнного стану. Адже вони необхідні для підтримки підприємців та в цілому економіки.

Які податки пропонують сплачувати

З основного - можливість підприємцям та компаніям з оборотом до 10 млрд грн сплачувати єдиний податок з обороту у 2% за правилами, що діють наразі для ФОП третьої групи. Тобто переважна більшість вітчизняного бізнесу звільняється від сплати ПДВ, податку на прибуток чи інших платежів, а загальне податкове навантаження скорочується в рази.

ФОПи до березня 2023 року можуть сплачувати єдиний соціальний внесок на час війни за бажанням. А ФОПи другої та третьої груп можуть не сплачувати ЄСВ також і за мобілізованих найманих працівників.

Повністю звільняється від оподаткування імпорт, що використовується у виробництві товарів оборонного призначення.

Акциз на пальне скасовується, а ПДВ зменшується до 7%. Жодних податкових зобов’язань узагалі не виникатиме, якщо підакцизну продукцію підприємства було примусово вилучено (чи передано як гуманітарну допомогу) на потреби держави, передано ЗСУ, теробороні, територіальним громадам.

Якщо в ході бойових дій підприємство втратило товари, придбані із ПДВ, воно звільняється від будь-яких податкових зобов’язань. Аналогічно і якщо товари було передано на потреби військовим чи територіальній обороні.

З березня цього року звільняються від сплати податку за землю ті платники, земля яких розташована на територіях проведення бойових дій. Сплата мінімального податкового зобов’язання за такі землі скасовується на два роки — до кінця 2023-го.

Нагадаємо, що в Мінфіні підрахували наслідки російської агресії для економіки України.

Нагадаємо, що чи можна уникнути подорожчання пального в Україні.

Нагадаємо, що Нацбанк повернув обмеження на вивіз певних сум за межі України