Добровольчі батальйони утворилися 2014 року, коли українці за власним покликом серця відправилися захищати Україну від російської навали

У 2017 році український парламент для вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості. Цього року добровольців в Україні стало ще більше, адже кожен став на захист своєї країни. Президент України привітав учасників добробатів зі святом.

Президент подякував кожному добровольцю за вклад в перемогу

Володимир Зеленський зазначив, що добровольці воюючи пліч-о-пліч з воїнами Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів, дають гідну відсіч загарбнику, знищуючи його військову силу та вщент руйнуючи його імперські плани.

"У тому, довоєнному житті ви були людьми різних професій, мали різний життєвий шлях та вподобання. Але зараз, об’єднані почуттям великої любові до рідної землі, прагненням до свободи та ненавистю до загарбників, ви згуртувалися і мужньо бороните державу від російського агресора", - підкреслив зеленський.

У Міноборони оприлюднили "присягу добровольця". У ній йдеться про основні засади воїнів з чистим серцем.

"Я проти спустошення, вбивств та несправедливості, які несуть російські загарбники.
Я в лавах тероборони, регулярних військ, волонтерських організацій роблю усе можливе, щоб Перемога настала якнайшвидше. Я – Український Доброволець: це найвищі звання та нагорода, і вдячність українського народу безмежна".

Дата обрана не випадково

14 березня обрано не випадково. У цей день 2014 року з Майдану на тренувальну базу в Нових Петрівцях відправилися перші добровольці, де почали підготовку до участі в боротьбі за територіальну цілісність України.

Головнокомандувач ЗСУ Залужний до дня добровольця випустив відео:

Історія показує, що це не випадковість

Сьогодні ми святкуємо День добровольця того, хто весною 2014 року, не чекаючи повістки з військомату прийшов у військомат, а інші, чоловіки й жінки, самоорганізувалися в батальйони й вирушили на Схід.

Цікаво, що це не вперше в історії України, коли добровольці стають гідним доповненням регулярній армії. За часів Першої світової війни добровольці першими стали на захист вітчизни. Легіон Українських Січових Стрільців був сформований лише на добровольчих засадах. Також одним з прикладів можна назвати Запорізьких козаків на Січі, які роками боронили Україну.

Нагадаємо, що військові-строковики також отримуватимуть додаткові виплати під час війни.

Нагадаємо, що з держбюджету-2022 виділять додаткові кошти на армію.

Нагадаємо, що заарештовані золотовалютні резерви рф передадуть Україні - про яку суму йдеться