На час воєнного стану НБУ зняв декларування валюти при виїзді за кордон, проте 13 березня повернув вимогу

Нацбанк повернув вимогу про надання документів при вивезенні за кордон валютних цінностей на суму понад 10 тисяч євро в еквіваленті. Про це йдеться у сповіщенні пресслужби НБУ.

"Рішення повернути вимогу ухвалили з метою запобігання виведенню капіталу за кордон, враховуючи комунікації з відповідними органами держвлади", – ідеться в повідомленні.

В НБУ нагадали, що громадяни повинні декларувати валюту вартістю понад 10 тисяч євро при її вивезенні за кордон.

Раніше 4 березня Національний банк на час воєнного стану скасував вимогу про надання документів про зняття готівки з рахунків та купівлю банківських металів при перетині кордону з валютними цінностями вартістю понад 10 тисяч євро (в еквіваленті). Для цього було внесено зміни до постанови НБУ від 24 лютого 2022 року №18 "Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану".

Також НБУ заборонив переводити валюту для тих українців які залишили межі країни. Тобто переказати кошти родичам, які змушені були покинути Україну через війну неможливо. Серед винятків, оплата низки видатків за кордоном: такі як смерть громадян, лікування у медзакладах та транспортування хворих.

Таке рішення було прийняте радою Нацбанку для забеспечення та стабільності функціонування фінансової системи країни та безперебійної роботи об'єктів критичної інфраструктури.

Купівля та продаж валюти Нацбанком в період війни

З часу оголошення війни росією проти України, з 24 лютого 2022 року, НБУ купив 1,04 млрд доларів та 54,7 млн євро. Продав 617 млн дол і 109 млн євро. Про це повідомляється на сайті регулятора.

Зокрема уточнюється що з 24 по 25 лютого НБУ купив 288 млн доларів, продажем не займався. З 28 лютого до 4 березня було придбано 546,3 млн доларів та 37, 5 мл євро. За цей період було продано 144 млн дол і 17,5 млн євро.

З 7 по 12 березня НБУ викупив 206,8 млн дол і 17,2 млн євро, продав - 473 млн дол і 91,55 млн євро.

З початку року Нацбанк купив 1,7 млрд дол і 54,7 млн євро, продав - 3,4 млрд дол і 109 млн євро.

Відновлення міжбанківського валютного ринку

На міжбанківському ринку на поточному тижні фіксується відновлення операцій. За даними НБУ, це незначні обсяги, близько 10 млн доларів на день, проте вони стануть важливою основою для налагодження ринкових механізмів.

"Попри війну, що триває на наших теренах, Національний банк зацікавлений у тому, аби банки якомога активніше працювали саме між собою. Курси операцій НБУ створюють певний простір, у межах якого можуть працювати ринкові механізми", – зазначив заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

У НБУ зазначають, що з 1 березня були дозволені операції з обміну іноземної валюти між банками в межах першої групи класифікатора іноземних валют та банківських металів.

Нагадаємо, що раніше в Нацбанку ввели обмеження на зняття готівки — на яку суму можна розраховувати.

Нагадаємо, що, Нацбанк продовжує збір коштів на потреби ЗСУ.

Нагадаємо, що у МВФ оцінили дії уряду під час війни та пообіцяли екстренну допомогу.