Посівна-2022 буде найскладнішою за всю історію незалежності України

У Мінагрополітики запевняють, що в Україні не буде голоду, і запасів продукції вистачить на час війни.

"Станом на сьогодні у нас достатньо резервів продукції для нашого споживання. Україна виробляє продукції у п'ять разів більше, ніж її внутрішнє споживання", - розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

Український Кабмін заборонив експорт вівса, проса, гречки, цукру, жита та іншої продукції з 7 березня. Тим часом, пшеницю, кукурудзу, курятину, курячі яйця, соняшникову олію дозволяється експортувати лише за умови декларативного ліцензування.

Підтримка уряду

Держава компенсуватиме відсотки за кредитами на покриття будь-яких витрат, пов’язаних зі здійсненням сільськогосподарської діяльності, — повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Також аграріям будуть надаватись державні гарантії на 80% суми залучених ними кредитів. Підтримка дозволить фермерам отримати кошти на проведення посівної та бути впевненими, що у разі втрати врожаю вони не збанкрутують.
Також Уряд на час воєнного стану заборонив або обмежив експорт критично важливих для продовольчої безпеки товарів, мова йде про пшеницю, гречку, м'ясо, яйця, олію, цукор тощо.

Вплив на міжнародну торгівлю

Війна росії проти України впливатиме не лише на Україну, а на кризу продовольства у світі. Це вплане на світову систему міжнародної торгівлі. Повномасштабне вторгнення паралізувало можливості України, як повноцінного учасника світових ланцюгів постачання.

За словами Олесі Кривецької, радниці ЮФ "Астерс", на тлі зруйнованої інфраструктури та відсутності можливостей вчасно почати посівну виникає загрозлива за своїми масштабами продовольча проблема.

Російське вторгнення зруйнувало сільськогосподарську промисловість України від полів до переробних заводів.

"Масштабна гуманітарна криза загрожує не лише Україні, а й великій кількості країн-імпортерів зерна з низьким рівнем доходу", — попереджає Олег Нів'євський. Тобто, війна проти України, буде мати наслідки, які виходять далеко за межі охопленого конфліктом регіону. Відповідно, світова спільнота не може залишатися осторонь. Фактично, для уникнення масштабної продовольчої кризи залишається лише декілька тижнів.

Всесвітня продовольча програма ООН (ВПП ООН) виражає занепокоєння

"Кулі та бомби в Україні можуть підняти глобальну кризу голоду до рівня, якого ми не бачили раніше", — попередив директор ВПП ООН Девід Бізлі.

Війна знищує потенціал України, як одного з провідних світових постачальників агропродукції.

На Україну припадає близько 10% світового експорту пшениці і близько 16% кукурудзи. Від поставок зерна з України залежать понад 400 млн людей у ​​всьому світі. Передусім, мова йде про Близький Схід, Північну Африку та ін.

Голод у Африці

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Кристаліна Георгієва вважає, що війна може спричинити голод в Африці. На її переконання, російська агресія принесе соціальні наслідки для багатьох країн.

"Дозвольте мені сказати наступне: Війна в Україні означає голод в Африці", - сказала Георгієва.

Директор МВФ додала, що війна в Україні також призведе до соціальних наслідків у багатьох країнах. За її словами, це буде відчуватися по трьох каналах, які вже зробили помітний вплив.

"По-перше-це ціни на сировину, енергоносії, зерно, добрива", - уточнила вона.

Німецький експерт прогнозує голод 100 млн осіб у разі несприятливого сценарію війни в Україні.

Професор університету в Бонні Матін Каїм заявив, що у росії та Україні вирощуються близько третини всієї пшениці, що продається на світовому ринку, п'ята частина кукурудзи і виробляється три чверті соняшникової олії.

За словами Каїма, значне зростання цін на пшеницю відчуватиметься і в Німеччині, хоча для більшості її мешканців ціни на продовольство залишаться на доступному рівні.

"У багатьох регіонах Африки та Південної Азії майже всі доходи витрачаються на продукти", - додав він.

Нагадаємо, що заарештовані золотовалютні резерви рф у ЄС та США передадуть Україні.

Нагадаємо, що Україна замінить російське ядерне паливо для АЕС американським Westinghouse.

Нагадаємо, що в МВФ оцінили дії уряду під час війни та пообіцяли екстренну допомогу.