На початку наступного року в Лас-Вегасі стартує виставка Consumer electronics show (CES)

Україна також буде представляти своїх винахідників. На шоу побутової електроніки вирушать 8 українських команд. Вони познайомлять споживачів з усього світу з новими технологіями та покажуть свої новаторські ідеї.

На виставці буде знаходитися 1100 компаній з усього світу. Публічний відбір був організований та проведений у вересні у Києві українським фондом стартапів та Western Enterprise Fund.

Заявки на конкурс подавали 17 команд, журі відібрало 8 переможців, які будуть представляти Україну у США.

Одноразові зубні щітки з кукурудзи

Стартап Effa займається розробкою екологічно чистих продуктів. Зокрема Effa виготовляє зубні щітки зі 100% поновлюваної та переробленої продукції.

Effa розробила екологічно безпечну альтернативу пластиковим щіткам. Паперовий корпус та зйомна "голова" з кукурудзяного крохмалю і нейлонової можуть бути використані в подорожах, відвідувачами готелів та клієнтами авіакомпаній, а також ув'язненими в тюрмах.

Neverdark – камін на біопаливі

Київські винахідники пропонують яскраві та затишні, неймовірні каміни зі справжнім вогнем на біопаливі, які не потребують комину та комунікацій і вбудовуються в готові інтер'єри.

Каміни складаються з кількох блоків, вони заправляються картріджами з біопаливом. Контроль за нагріванням ведуть датчики.

«Всередині є плата, контролер, датчики — загалом, електроніка. Та й працює наш гаджет від мережі. Середня ціна становить €3-4 тис», - зазначає співзасновник компанії Ярослав Лисак.

Розумні милиці - Сomeback Mobility

Винахідник з Дніпра Ілля Попов розробив інтелектуальні датчики для милиць, які контролюватимуть навантаження при ходьбі пацієнтів з захворюваннями або ушкодженнями нижніх кінцівок. Датчики кріпляться до милиць, вони відстежують всі дані в режимі онлайн. Програма навантаження розробляється лікарем.

Це працює так: лікар створює програму осьового навантаження для пацієнта який ходить на милицях і намагається наступати на травмовану ногу відповідно плану.

За допомогою аудіо сигналів, вібрації, світлових маячків, датчики в милицях показують, як наступати сильніше або слабше. А також відправляють показники лікарю.

Емоційна LED-маска Qudi

Маска для обличчя, яка дозволяє виявляти будь-які емоції без розкриття особистості. Вигадав її 17-річний одесит Михайло Чумаченко.

Хлопець розробив програму передачі емодзі на маску, яка показує ту чи іншу емоцію. Замовниками Qudi є блогери, тіктокери та просто користувачі мережі, які хочуть виділитися з натовпу за допомогою такого цікавого винаходу.

Cardiomo — турбота про серце

Cardiomo невеличкий пристрій, який кріпиться під груди в області серця. Він постійно знімає кардіограму, та слідкує за здоров’ям серця. В режимі реального часу аналізує та передає показники родичам та лікарям людини.

Пристрій має спеціальний медичний сертифікат, що дозволяє продаж медичних пристроїв на території ЄС.

Медіаплатформа Manna для створення 3D-моделей

Інтерактивна медіа платформа для тих хто прагне створювати 3D-анімаційний контент, стрімінг та соціальну взаємодію у VR середовищі.

Завдяки датчикам на тілі і об’єднанню з програмою в смартфоні, можна отримати унікальний авторський контент.

Біонічна рука Esper Bionics

Компанія розробляє роботичні руки для доступу українців до якісного та більш дешевого (в десятки разів) доступу до протезів. Компанія заявляє, що продукт поєднує в собі всі передові технології з галузі мехатроніки, штучного інтелекту, інтернету речей. Сучасні та якісні протези можуть бути доступні для українців за близько 6 тисяч доларів, що в десять разів дешевше ніж зхахідна продукція.

Гучна музична пальма Copra

Copra це акустична система, яку сторив одесит Максим Чижов. Дизайн колонок подібний на кокосові пальми. Гаджет схожий на дерево з горіхами-колонками.

Кокос використано у якості основного матеріалу для корпусів динаміків, він не дозволяє звуку дзвеніти. Завдяки цьому звук який виходить з акустичної системи є надзвичайно глибоким та м’яким.

Космічний корабель на дорогах. Конкурент Tesla компанія Lucid Motors представила надпотужний електрокар.

Стало відомо топ-10 найдорожчих космічних апаратів, які підкорили Всесвіт.

Китай запустив дослідження, щоб визначити можливість побудови кілометрового космічного корабля.