Уряди інших країн хочуть передати Україні арештовані золотовалютні резерви центробанку росії

Мінекономіки спільно з іншими чиновниками вивчають механізм, щоб здійснити передачу резервів, які сягають 415 млрд дол. для відшкодування збитків, завданих військовими рф. Про це повідомив перший заступник міністра економіки Денис Кудін в ефірі всеукраїнського телемарафону.

"Західні уряди вже арештували золото-валютні резерви центробанку російської федерації - 415 млрд дол. По суті цієї суми достатньо, щоб перекрити оці прямі єдиноразові втрати. Ми розраховуємо, що незабаром спільно з урядами інших країн ми знайдемо юридичний механізм, яким чином можуть надійти ці гроші Україні для відновлення і компенсацій", - заявив Кудін.

Також економіст пояснив, що, крім того, росія повинна буде виплатити репарації Україні після своєї капітуляції. За словами Кудіна, репарації бувають у двох формах: грошові і натуральні.

За приблизними підрахунками, росія від початку війни завдавала збитків українській інфраструктурі на 119 млрд дол.

Чого ще позбавилася росія окрім золото-валютного фонду ЦБ

Серед іншого, росія позбавилася не тільки світових брендів, які зупинили діяльність через війну в Україні та вийшли з ринку. США заборонили ввозити долари в росію. Про це йдеться в указі президента США Джо Байдена від 11 березня.

Зокрема забороняється "експорт, реекспорт, продаж або постачання, прямо чи опосередковано, зі Сполучених Штатів або особою Сполучених Штатів, незалежно від розташування, банкнот у доларах США уряду Російської Федерації або будь-якій особі, яка знаходиться в Російській Федерації".

24 лютого президент російської федерації путін оголосив про початок вторгнення в Україну. Російські війська одночасно перетнули українські кордони з півночі, сходу та з Криму. Вони руйнують міста, вбивають мирне населення, обстрілюють та знищують ключові об'єкти інфраструктури, ракети влучають в житлові будинки українців.

В Україні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію. Збройні сили України за підтримки всього народу мужньо протистоять агресії.

Нагадаємо, що у Великій Британії пропонують створити план повоєнної відбудови України.

Нагадаємо, що США першими відмовились від імпорту російської нафти.

Нагадаємо, що за рішенням парламенту України, російське майно та активи в Україні націоналізують