Польський Сейм ухвалив закон, який спрощує доступ українських біженців до ринку праці

Про це повідомляють в аналітичному центрі агенції працевлаштування Gremi Personal. Українці зможуть почати працювати без необхідності отримувати дозволи на роботу. Раніше польське законодавство вимагало такого дозволу.

Що треба для отримання роботи в Польщі

Українці, хто перетнув кордон після 24 лютого, мають легалізувати свій побут та можуть отримати роботу.

Для цього слід:

1. Зареєструватися і підтвердити свою особу у місцевій адміністрації, де також можна отримати PESEL – польський аналог ідентифікаційного коду.

2. Отримати підтвердження про в'їзд до Польщі в одному з рецепційних пунктів, а потім реєструватися у місцевій адміністрації.

Перебування громадянина України вважається легальним протягом 18 місяців.

У біженців з України буде доступ до ринку праці нарівні з громадянами Польщі. Роботодавець повинен протягом 14 днів повідомити компетентне бюро праці про прийняття на роботу громадянина України через сайт praca.gov.pl.

Діти українців зможуть отримувати освіту

Другим найважливішим елементом закону про допомогу громадянам України є доступ українських дітей до польської системи освіти. В особливо обґрунтованих випадках воєвода може видати дозвіл на ведення дитячо-виховного закладу для дітей громадян України. Їх утримання буде фінансуватися з державного бюджету Польщі.

Спеціальний закон допомоги громадянам України ще має ухвалити Сенат Польщі. За даними Прикордонної служби України, станом на 10 березня до Польщі приїхало понад 1,3 млн біженців з України. Польські роботодавці наразі переформатовують свої вакансії так, щоб запропонувати роботу саме жінкам з України з урахуванням, що більшість з них тікає до Польщі з дітьми.

Нагадаємо, що у МВФ оцінили дії уряду під час війни та пообіцяли екстрену допомогу.

Нагадаємо, що у Міносвіти назвали альтернативу вступним іспитам.

Нагадаємо, що Україна замінить російське ядерне паливо для АЕС американським Westinghouse