Внаслідок початку повномасштабного вторгнення Росії до України, ЗНО-2022 буде скасовано

Натомість вступна кампанія відбудеться з використанням електронної системи, яка буде подібною до ЗНО. Конкурсний відбір відбуватиметься без участі абітурієнта. Про це міністр освіти та науки Сергій Шкарлет заявив в ефірі всеукраїнського телемарафону.

Очільник міністерства наголосив:

"Жодних іспитів в університетах не буде для запобігання будь-яких проявів корупції. Буде створено систему на кшталт ЗНО, але без участі дитини. Все буде прозоро, бо комп’ютер не бере участі у якихось корупційних схемах. Спробуємо це зробити у 2022 році без стресу для дитини, без застосування механізму ЗНО".

Шкарлет додав, що законопроєкт про скасування ЗНО вже подано до Верховної Ради України. За словами міністра, більшість батьків цьогорічних абітурієнтів виступають за скасування ЗНО.

Шкарлет пропонує провести вступну кампанію "за певною електронною системою". Раніше у МОН скасування ЗНО-2022 аргументували потребою збереження студентського контингенту та національного інтелектуального потенціалу.

На думку урядовців, таке рішення стане стимулом до навчання в Україні в скрутний для країни та суспільства час.

Школи та навчання в Україні у воєнний час

Стало відомо, що від війни в Україні постраждало 7 мільйонів дітей. 277 закладів освіти постраждали від бомбардувань та обстрілів. 9 з них зруйновано повністю.

Важливо, з 14 березня у школах України відновиться по можливості навчання. Визначити до якого навчання долучаться діти мають визначити на місцях. Проте в більшості регіонів буде проводитися дистанційне навчання, адже багато шкіл використовують для біженців, або вони зруйновані.

Діти-біженці, де можна вчитися поза межами країни

Стало відомо, що діти, які виїхали з України до Польщі та Естонії можуть розраховувати на участь в освітніх закладах цих країн.

За словами Сергій Шкарлета, зокрема Естонія підтримує нашу країну під час війни, надаючи освітні можливості для дітей та молоді.

Наші діти, які під час війни виїхали до Естонії, мають можливість здобувати освіту в:

  • дитячих садках (діти до 7 років);
  • загальноосвітніх школах з обов'язковим навчанням (для здобувачів освіти віком від 7 до 17 років);
  • старших середніх школах, професійно-технічних училищах, університетах;
  • закладах позашкільної освіти: школах хобі та відкритих молодіжних центрах.

Нагадаємо, що 11 лютого світ відзначає Міжнародний день жінок і дівчат в науці, кого ми пам'ятаємо.

Нагадаємо, що у Великій Британії пропонують створити план повоєнної відбудови України

Нагадаємо, що експерти пояснили, чому небо над Україною неможливо закрити.