У Дії запускають єДокумент та єВорог, нові застосунки на період воєнного часу

Інформацію про це повідомляє голова Мінцифри Михайло Федоров.

"Війна змусила українців негайно евакуюватися у більш безпечні регіони країни. Однак не всі встигли захопити з собою необхідні паперові документи. А цифрові документи у Дії не завжди відкриваються, адже від початку бойових дій всі державні реєстри відключили з міркувань безпеки", – пояснюють у Мінцифрі.

"єДокумент" міститиме паспортні дані та РНОКПП – картку платника податків.

Такий цифровий документ можна показувати представникам поліції та бійцям територіальної оборони на блокпостах, щоб підтвердити особу. Він автоматично буде доступний всім користувачам Дії. Потрібно тільки оновити застосунок.

Крім того Мінцифри запустило в Telegram чат-бот "є-Ворог", за допомогою якого українці можуть повідомити про пересування окупанта.

Головна відмінність від інших роботів - авторизація через додаток "Дія". Це потрібно, щоб збирати якіснішу інформацію та щоб диверсанти не могли спамити фейковими фото чи відео.

Інформацію про ворогів можна завантажити тільки авторизованим користувачам програми "Дія". Після цього можна повідомити боту, що саме і де ви бачили — техніку або окупанта, і надішліть точну геолокацію їхнього розташування та фото/відео.

Щоб скористатися чат-ботом, необхідно: перейти за посиланням у смартфоні https://t.me/evorog_bot; натиснути "авторизуватися" та підтвердити особистість у "Дії"; вибрати, що саме бачили: техніку чи окупантів; надіслати фото чи відео; вибрати область зі списку та надіслати геолокацію техніки або живої сили ворога; описати своїми словами побачене.

Всі дані щодо ворога будуть передані до ЗСУ.

Нагадаємо, що для тих, хто втратив роботу через війну з Росією, передбачено компенсацію, що обіцяє Зеленський.

Нагадаємо, що у застосунку "Дія" з'явилась функція онлайн-телебачення.

Нагадаємо, що як зателефонувати рідним із зони бойових дій.