У "Енергоатомі" заявили, що переходять повністю на паливо з США для АЕС

НАЕК "Енергоатом" заявила, що повністю відмовляється від закупівлі російського ядерного палива. Про це "Енергоатом" написав на своїй сторінці у Telegram.

"Енергоатом повністю відмовляється від закупівлі російського ядерного палива", – йдеться у повідомленні.

За словами міністра енергетики України Германа Галущенко, зараз відбувається світова революція в енергетичній сфері.

На його переконання, воєнне вторгнення на Україну змінює архітектуру світової енергетики.

Зокрема, міністр зазначив, що системи споживання енергетичних ресурсів і в цілому енергоринку, яка існувала до війни, вже не буде. У світі ця система зміниться.

Герман Галущенко нагадав про вже заявлені західними країнами наміри повністю відмовитися або значно скоротити споживання російського газу вже цього року.

"Кінцева мета – енергетична незалежність від російських ресурсів. І рішення про запровадження ембарго на російську нафту – один з кроків на шляху до його досягнення", - зазначив очільник Міненерго.

Також він додав, що під революцією має на увазі зміну залежності від російських енергоносіїв.

Очільник Міненерго підкреслив, що зміни неодмінно відбудуться і в українській енергетиці.

Як було до війни

Раніше атомна енергетика забезпечувала до половини потреб України у електроенергії, а цієї зими вперше за всю історію в Україні запрацювали всі 15 блоків на чотирьох АЕС. Пальне надходило з росії.

У 2008 році був підписаний перший контракт з американською компанією Westinghouse для постачання пального реакторам ВВЕР-1000. Наразі на шести з 15 енергоблоків українських атомних електростанцій, 13 з яких оснащені реакторами ВВЕР-1000 використовують пальне з США. До кінця 2022 року на американське пальне хочуть перевести ще два блоки.

Поки на російському ядерному пальному - виробництва ТВЕЛ - працюють понад половина атомних блоків в Україні. Швидко замінити його американським не вдасться навіть за найсприятливіших обставин.

Керівник "Енергоатому" Петро Котін заявив, що за безпековим протоколом, у разі військового конфлікту на території України атомні станції мають бути відключені і залишатимуться "розвантаженими" до "завершення загрози".

Нагадаємо, що росія погрожує світові ядерною катастрофою - окупанти захопили АЕС у Запоріжжі.

Нагадаємо, що Німеччина зупиняє "Північний потік-2" через російську агресію проти України

Нагадаємо, що США першими відмовились від імпорту російської нафти.