Володимир Зеленський підписав закон про примусове вилучення в Україні майна рф та її резидентів

Примусове вилучення в Україні об'єктів права власності російської федерації та її резидентів здійснюється без будь-якої компенсації їхньої вартості, враховуючи повномасштабну агресивну війну, яку російська федерація розв'язала і веде проти України та Українського народу.

Рішення про примусове вилучення в Україні об'єктів права власності російської федерації та її резидентів, приймається Радою національної безпеки та оборони України та вводиться в дію указом Президента України.

Закон про націоналізацію російських активів поширюється на власність держави-окупанта та компаній, які вона контролює.

Що можуть націоналізувати

Присутність в Україні компаній, які прямо чи опосередковано належать державі-окупанту, мінімальна. За вісім років війни більшість з них під тиском санкцій залишили український ринок.

Найбільше представництво російського державного сектору в Україні зосереджувалося в банківському секторі. До 2014 року там працювали три "дочки" підконтрольних Росії установ: Промінвестбанк, Сбєрбанк та ВТБ.

Після анексії українського Криму та окупації частини Донбасу існування російських банків в Україні викликало чимало запитань. ВТБ вивели з ринку лише в листопаді 2018 року. А Промінвестбанк та Сбєрбанк були ліквідовані Нацбанком тільки після бомбардувань. Тому у фінансовому секторі майже нічого, крім активів "Сбєрбанку" та Промінвестбанку не націоналізують.

За даними аналітичної системи для перевірки контрагентів YouControl, в Україні працюють щонайменше інші підприємства.

"Міжнародний консорціум з управління та розвитку газотранспортної системи України". Ним порівну володіють російський "Газпром" та український "Нафтогаз". Вартість його активів у кінці 2020 року становила 138 млн грн. Тобто, забравши 50% акцій підприємства в "Газпрому", Україна може отримати близько 69 млн грн.

"Газпромнефть лублікантс Україна", яке наприкінці 2020 року активи компанії оцінювалася 17,1 млн грн.

"Газпром збут Україна" компанія отримала доступ до українського споживача в результаті домовленостей між тодішньою прем'єркою Юлією Тимошенко та Путіним після "газової війни". Вартість активів підприємства в кінці 2020 року становила 15,6 млн грн.

Також "Роснєфть", через кіпрську Rosneft SH Investments Limited контролює (95,21% акцій) другий за потужністю нафтопереробний завод України – Лисичанський НПЗ. Оцінюється в 2,2 млрд грн.

"Завод з виробництва ядерного палива", 50% акцій якого належать російському "ТВЕЛу". Компанія оперує активами на 138 млн грн.

Машинобудівна "Енергомашспецсталь" номінально належить кіпрській EMSS Holdings Limited, кінцевим бенефіціарним власником є "Росатом", вартість активів досягала 4,4 млрд грн при зобов'язаннях 11,8 млрд грн.

"Татнєфть-АЗС-Україна" – мережа автозаправних комплексів, яка працює в Україні. "Татнєфть" оперує в Україні значним ресурсом. Обсяг її активів у 2020 році становив 260 млн грн, а виручка перевищила 1,06 млрд грн.

Також є інші підприємства, власники яких — громадяни рф.

Влада рф хоче націоналізувати компанії, які вийшли з ринку

Після введення санкцій, та виведення міжнародних компаній з росії, стало відомо, що пцтін вирішив також націоналізувати міжнародні компанії, такі як Microsoft, McDonald's, IKEA, Apple, Volkswagen, Microsoft, Toyota та інші, в цілому близько 60 компаній.

Окупанти вже розробили законопроєкт, який дозволяє за рішенням суду вводити зовнішнє управління в компаніях, що припинили діяльність в РФ, "де понад 25% належить іноземцям з недружніх держав".

Прессекретарка Білого дому Джен Псакі вже заявила, що влада США негайно впровадить відповідні заходи.

Нагадаємо, що Росія погрожує світові ядерною катастрофою, окупанти захопили АЕС у Запоріжжі

Нагадаємо, що у МЗС України назвали компанії, які відмовились піти з російського ринку попри війну.

Нагадаємо, що США першими відмовились від імпорту російської нафти.