10 березня МЗС України та росії зустрілися в Анталії, говорили про гуманітарні коридори та припинення вогню

На жаль, за словами Дмитра Кулеби, міністра закордонних справ України, переговори результату не принесли. Про це повідомив Дмитро Кулеба у своїх соціальних мережах.

Міністри закордонних справ України і Росії в Анталії обговорили питання гуманітарного коридору в Маріуполь та з міста і загальне 24-годинне припинення вогню, але не досягли прогресу в цих питаннях.

Про це міністр закордонних справ України заявив після переговорів з Лавровим:

"Я прибув сюди з гуманітарною метою: вийти із зустрічі з рішенням організувати гуманітарний коридор у Маріуполь та з Маріуполя… На жаль, міністр Лавров був не в змозі взяти на себе зобов'язання. Але він буде зв’язуватися з відповідними органами щодо цього питання", - сказав глава МЗС України.

Він заявив, що сподівається, шо після переговорів відповідний коридор таки запрацює:

"Ми домовились продовжувати зусилля, щоб знайти рішення. Адже коли два керівники МЗС зустрічаються, то вони мають мандат вирішувати важливі проблеми - зупинити війну й припинити страждання цивільних".

Щодо перемир'я Кулеба зазначив, що на цей час росія не в змозі встановити перемир'я.

"Вони домагаються капітуляції від України. Це не те що вони отримають. Україна сильна, Україна бореться", - підкреслив Кулеба.

За словами Кулеби, основним посланням Лаврова було те, що вони продовжуватимуть агресію, поки Україна не задовольнить їхні вимоги. Проте, заявив міністр МЗС, наразі дипломатії немає.

"Ми готові до дипломатії... але поки її немає — ми будемо самовіддано, жертвуючи собою, захищати нашу землю і наших людей від російської агресії", - сказав Кулеба.

Що сказав МЗС рф Лавров

Після переговорів, на брифінгу, Лавров заявив, що росія не нападала на Україну.

Щодо обстрілу пологового будинку у Маріуполі, то Лавров пояснив його просто - там нібито розміщувалась база батальйону "Азов". Українська сторона неодноразово це заперечувала.

Також Лавров заявив, що росія занепокоєна з приводу постачання Україні переносних зенітно-ракетних комплексів, які можуть збивати російську військову авіацію.

Він "сподівається на можливість зустрічі" президента рф путіна з президентом України Володимиром Зеленським.

Про що заявляв президент України

Напередодні, в інтерв'ю виданню Bild, президент України, Володимир Зеленський, зазначив, що готовий до компромісів, які не стосуються територіальної цілісності країни.

"Питання тут не в тому, що я можу дати. У будь-яких переговорах моя мета – припинити війну з росією. І я теж готовий зробити певні кроки. Можна йти на компроміси, але вони не повинні бути зрадою моєї країни. І інша сторона також має бути готова йти на компроміси – тому їх називають компромісами. Тільки так ми можемо вийти з цієї ситуації".

Нагадаємо, що Європейський суд з прав людини виніс рішення припинити РФ напади та бомбардування цивільних об'єктів в Україні.

Нагадаємо, що для тих, хто втратив роботу через війну з росією, передбачено компенсацію від держави.

Нагадаємо, що за 13 днів війни українці подолали тривожні стани та вийшли з шоку, згуртувавшись проти російських військ.