Директор МВФ Георгієва вважає вражаючою політичну реакцію української влади на надзвичайні ситуації

МВФ погодив виділити Україні 1,4 млрд доларів екстренної допомоги. Про це повідомила пресслужба МВФ.

Щодо заходів для збереження доступності валютних резервів та зменшення невизначеності щодо обмінного курсу, Георгієва підкреслила, що Україна виконала всі боргові зобов'язання.

"Після того, як війна закінчиться і можна буде провести належну оцінку збитків, імовірно, буде потрібна додаткова велика підтримка для підтримки зусиль з відновлення", – заявила вона.

Україна отримає кошти в межах інструменту швидкого фінансування (Rapid Financing Instrument, RFI). Він дозволяє швидко отримати доступ до фінансової допомоги тим країнам, які стикнулися з терміновими потребами платіжного балансу, зокрема, внаслідок воєнних конфліктів.

У НБУ пояснили, що цей інструмент запроваджується тоді, коли реалізувати програму економічних реформ неможливо. Водночас залишається зобов'язання співпрацювати з МВФ для розв'язання проблем з її платіжним балансом.

У МВФ зазначили, що виплата "забезпечить критично важливу підтримку в короткостроковій перспективі і відіграє роль каталізатора для фінансування з боку інших партнерів".

Максимальний обсяг RFI обмежений 50% квоти країни у МВФ на рік, тобто максимальний обсяг для України становив 1,4 млрд доларів.

Світова спільнота допоможе Україні

Також слід зазначити, що крім МВФ, США, банку ЄБРР, Світовий банк виділить додаткову допомогу Україні. Вона буде йти під назвою "Фінансування відновлення України після економічної надзвичайної ситуації" або "Вільна Україна", та сягне 723 млн доларів.

Прем'єр Великої Британії Боріс Джонсон заявив, що розробить новий план Маршалла для України, та закликав підтримати його Вишеградську групу, яка складається з чотирьох країн.

Слід також зазначити, що українці та ті, хто не підтримують тоталітарний режим всіма силами допомагають Україні, збирають пожертви, надсилають армії, закривають гуманітарні потреби.

Нагадаємо, що під час воєнного стану та на рік після - підприємців звільнили від сплати ЄСВ та ще низки податків.

Нагадаємо, що США нададуть Україні понад 13 мільярдів доларів

Нагадаємо, що у МЗС України назвали компанії, які відмовились піти з російського ринку попри війну.