Президент Зеленський планує звітувати про зустрічі з представниками "великого бізнесу"

Після того, як Закон України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" - більш відомий українцям як "антиолігархічний закон" - набере чинности, всі зустрічі голови держави з представниками "великого бізнесу" мають відбуватися виключно в стінах Офісу президента. Про це Володимир Зеленський повідомив під час брифінгу за результатами засідання фракції "Слуга народу" в Трускавці.

"Політична відповідальність – найпотужніша відповідальність, яка в мене є. І якщо у мене зустрічі з великим бізнесом, я вважаю, що в мене зустрічі повинні бути навіть не в 99, а в 100% повинні відбуватися на Банковій", – заявив президент.

Варто зазначити, що "антиолігархічний закон" передбачає покарання для керівників державних компаній та чиновників в тому разі, якщо вони матимуть зустрічі з представниками великого бізнесу та не повідомлятимуть про них. Покарання за подібні вчинки для голови держави закон не передбачає, то ж мова в цьому випадку йде лише про репутаційні втрати.

При цьому дистанціюватися від так званих олігархів президент не збирається - за словами Володимира Зеленського, цілком можливо, що влада звертатиметься до великого бізнесу в тому випадку, якщо потрібно буде залучити значні суми на розвиток спортивної інфраструктури - зокрема, якщо Україна здобуде право на проведення зимової Олімпіади.

Довідково: під дію "антиолігархічного закону" потраплятимуть особи, які відповідатимуть як мінімум трьом з чотирьох критеріїв. Зокрема, мова йде про володіння монополією, контроль над ЗМІ, участь у політичному житті, а також наявність активів, сума яких перевищує 2,3 мільярда гривень. Особам, визнаним "олігархами", збираються заборонити брати участь у приватизації та фінансувати політичні партії, а держслужбовцям (приміром, головам Нацбанку, СБУ, НАБУ, ДБР), які контактували з такими представниками великого бізнесу, доведеться про це звітувати - в противному разі на них чекає покарання у вигляді відставки

Нагадаємо, у "антиолігархічному" законі знайшли юридичні помилки, через які він не може бути підписаний.

Нагадаємо, в Міністерстві внутрішніх справ з'явиться Офіс з питань бізнесу, який опікуватиметься питаннями захисту підприємців.

Нагадаємо, в Україні презентували мобільний додаток "еСуд", який спростить користувачам доступ до процесуальних документів.