Палата представників Конгресу США ухвалила пакет фінансування уряду з $13,6 млрд допомоги Україні

У пакеті екстреної допомоги виділено 4 мільярди доларів на біженців, також 3 мільярди доларів виділяються для передачі оборонного озброєння Україні та іншим союзним державам США, повідомляє CNN.

Палата представників США ухвалила законопроєкт про державне фінансування, який включає виділення Україні допомоги у розмірі 13,6 млрд доларів.

Палата проголосувала пізно ввечері в середу, 9 березня, за ухвалення законопроєкту про державне фінансування, який включає масштабну допомогу Україні, що чинить опір вторгненню росії.

Варто зазначити, що для того аби допомога з держфінансування була виділена вчасно, Конгрес мав ухвалити пакет допомоги в певні терміни. Крайній термін мав закінчуватися у п'ятницю, проте вже Палата представників ухвалила тимчасовий закон про продовження державного фінансування в середу.

Законодавці США намагаються таким чином показати свою підтримку Україні через безпідставне військове вторгнення та воєнні дії з боку російської федерації.

Тепер документ має розглянути Сенат, який планує зробити це до півночі 11 березня.

Кошти передбачають військову і гуманітарну допомогу Україні та її східноєвропейським союзникам у відповідь на вторгнення російських військ в Україну, яке триває вже третій тиждень.

Кошти від ЄБРР

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) заявив про перший пакет фінансування для підтримки сталості України у розмірі 2 мільярди євро.

Фінансова допомога від МВФ

Рада директорів Міжнародного валютного фонду підтримала виділення для України екстреного фінансування у розмірі 1,4 млрд доларів.

За словами директора МВФ Кристаліни Георгієвої, політична реакція української влади на надзвичайні ситуації була вражаючою. Зокрема, щодо заходів щодо збереження доступності валютних резервів та зменшення невизначеності обмінного курсу. Крім того, вона наголосила на тому, що Україна виконала всі боргові зобов'язання.

Гуманітарна допомога

З Франції надійшли 20 тонн медикаментів та іншої допомоги для потреб Національної поліції та постраждалих від війни. П’ята частина від загального обсягу допомоги — харчі. Допомога призначена для потреб Національної поліції України та мешканців Київської області.

Латвійські медики прибули до України для підтримки наших лікарів у проведенні мікрохірургічних операцій. Протягом декількох днів латвійські хірурги організували додаткову операційну для надання високоспеціалізованої медичної допомоги особам з вогнепальними пораненнями, необхідне обладнання лікарі привезли з собою.

Польський Сейм схвалив закон про допомогу українським біженцям. Згідно з документом, після підтвердження особи біженці зможуть отримати податковий номер, а їх перебування в Польщі може зайняти 18 місяців із продовженням на аналогічний термін.

Також біженці матимуть право користуватися державними послугами, включаючи польську охорону здоров'я, а також віддавати дітей в польські школи. Поляки, які приймають сім'ї з України, отримають від місцевої влади підтримку - 40 злотих (280 гривень) на день протягом двох місяців, тобто близько 1200 злотих (8300 гривень) на місяць.

Нагадаємо, що 1 березня, розпочинається аукціон з продажу військових облігацій, вкладаючи в них кошти можна допомогти українській армії.

Нагадаємо, що з держбюджету-2022 виділять додаткові кошти на армію — про яку суму йдеться.

Нагадаємо, що Зеленський анонсував старт нової програми так званого економічного патріотизму.