Борис Джонсон закликав економістів розробити план Маршалла для України

До Великої Британії з офіційним візитом прибула Вишеградська група, союз чотирьох країн східної Європи Польщі, Угорщини, Словаччини та Чехії. Виступаючи перед лідерами Вишеградської групи Борис Джонсон закликав розробити спеціальний план з виходу України з післявоєнної кризи, так званий "план Маршалла для України". Про це повідомляє Financial Times.

Борис Джонсон заявив, що необхідно розробити ", щоб допомогти відновити країну після вторгнення до неї росії.

"Після саміту у вівторок між Великою Британією та чотирма країнами Вишеградської групи — Чеською Республікою, Угорщиною, Польщею та Словаччиною — один із учасників зустрічі сказав, що рефрен п'яти лідерів був: "ми можемо відновити Україну", хоча точні деталі того, як такі зусилля щодо реконструкції можуть бути профінансовані, все ще знаходяться на ранній стадії", - йдеться у статті.

Зазначається, що союзники Джонсона заявили, що одним із джерел грошей може бути конфіскація та продаж лондонської власності підсанкційних олігархів, пов'язаних із президентом Росії володимиром путіним.

Зеленський про план Маршалла для України

Президент України Володимир Зеленський подякував прем’єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону за пропозицію "плану Маршалла" для України та вказав, що Захід підтримає цей план.

"Буде новий план Маршалла для України. Захід сформує цей пакет підтримки. Про це сьогодні сказав британський прем'єр. Людина слова, щирий друг України", - сказав Зеленський.

План Маршалла був ініціативою відбудови Західної Європи відразу після Другої світової війни в спробі запобігти комуністичний вплив, за даними Управління істориків США, Інституту закордонних справ.

"Ми вже очікуємо жорстких рішень від Європейського Союзу. Санкції. Проти росії. За цю війну. За цю агресію, про яку її автори пошкодують. Вони будуть. Напевно. Тому так важливо, щоб керівництво росії усвідомило, що світ наслідуватиме приклад США, Великобританії, Європейського Союзу, Канади, Австралії, Японії та інших вільних країн. Отже, світ не можна обдурити. Санкції не уникнути", – додав Зеленський.

Український президент також сказав, що вдячний Великій Британії за пропозицію поступово припинити імпорт російської нафти та нафтопродуктів до кінця 2022 року.

Коментар Зеленського прозвучав через кілька годин після того, як він виступив через відео в британському парламенті. Далі Зеленський подякував громадянам росії, які підтримують мир, сказавши: "Я вдячний тим росіянам, які нас підтримують, виходять на вулиці і воюють. Вони щодня борються за нас і за себе. Тому що вони борються за мир".

Нагадаємо, що підприємців звільнили від сплати ЄСВ та ще низки податків.

Нагадаємо, як зателефонувати рідним із зони бойових дій.

Нагадаємо, що Кабмін "притримає" ціни на найважливіші товари.