США, Велика Британія та ЄС оголосили про відмову від російських "токсичних товарів"

США заборонили імпорт російської нафти, газу, вугілля, через російську агресію в Україні. Про це заявив президент США Джо Байден, під час свого виступу в Білому домі.

"Сьогодні я оголошую, що США завдають удару по головній артерії російської економіки. Ми забороняємо весь імпорт російської нафти, газу та енергоносіїв", - заявив президент США

Він підкреслив, що відтепер російська нафта більше не буде прийматися в американських портах. Таким чином "американський народ завдасть чергового потужного удару по військовій машині Путіна".

Велика Британія також заявила про відмову від російських нафти та нафтопродуктів до кінця 2022 року. Також планують відмовитися від енергоносіїв з РФ у ЄС.

Російська економіка не була успішною і до початку широкомасштабної агресії проти України та введення санкцій. У 2013-2019 роках ВВП у середньому щорічно зростав усього на 0,9%.

Попри те, що уряд росії готувався до можливого введення санкцій, ніхто не очікував, що вони зачеплять міжнародні резерви. Санкції, накладені на Центральний Банк РФ, стали найбільш болючими для економіки країни-агресора.

Наслідки санкцій

Загроза ембарго та санкцій, а також зростання небезпеки для вантажів у Чорному морі та репутаційні ризики від співпраці з росією, фактично роблять російську нафту "юралз" токсичним товаром, вважає аналітик Центру аналізу європейської політики Вашингтону Бенжамін Шмітт.

8 березня ЦБ оголосив, що припиняє валютні операції до 9 вересня 2022 року.

Короткостроковими наслідками санкцій стали блискавичне падіння курсу рубля та зменшення ціни акцій російських компаній (Сбербанк, Газпром) практично до 0. російська нафта стає токсичною, і окремі міжнародні компанії відмовляються купувати їі.

У довгостроковому періоді на росію очікує повний вихід іноземних інвесторів, значний відтік людського капіталу з країни та ізоляція від західних технологій.

Життя без SWIFT, Visa, Mastercard є складним і неприємним, але можливим. Тут росії зможе допомогти Китай, від волі якого тепер значно залежить економічне майбутнє РФ.

Що треба для дефолту рф

Економісти зазначають, що у разі, якщо країни Європи, подібно до США, оголосять нафтове ембарго, то невдовзі росія оголосить дефолт. В інакшому випадку надходження від продажу нафтопродуктів до російського бюджету буде достатньо, щоб поступово стабілізувати ситуацію.

Тому не можна сказати, що поточний рівень санкцій призведе до макроекономічного колапсу РФ.

Для того, щоб російська економіка швидше відправилася дорогою власного воєнного корабля, зусилля української дипломатії та небайдужої світової спільноти мають бути спрямовані на якомога швидше запровадження ембарго на російську нафту. Вже відомо, що Єврокомісія підготувала план відмови від газу та нафти рф.

У ЄС розробляють план повної відмови від вугілля, нафти та газу з росії до 2030 року, а залежність від енергетики РФ у 2022 році хочуть знизити на 67%. Для цього усі країни ЄС будуть зобов'язані щороку до 1 жовтня заповнювати свої газосховища щонайменше на 90%.

Україну приєднають до енергомережі Європейського Союзу найближчим часом.

Нагадаємо, що Комітет Верховної Ради вирішив підтримати законопроєкт про націоналізацію російського майна.

Нагадаємо, що в JPMorgan заявили, що країна-агресор може стати банкрутом вже у березні.

Нагадаємо, що з росією перестають мати справу все більше компаній зі світовим іменем.