Президент Зеленський намагатиметься "дотиснути" Європу в питанні євроінтеграції України

Україна більше не має часу на те, щоб розраховувати, поки в Європі вирішать питання щодо членства країни в ЄС - замість цього, на думку президента Володимира Зеленського, українська дипломатія має стати "нахабнішою", а міжнародна політика - посиленою. Про це голова держави заявив на виїзному засіданні парламентської фракції “Слуга Народу” у Трускавці.

"У нас немає часу розраховувати, що нас візьмуть у Євросоюз: "давайте почекаємо ще п'ять років". Ви знаєте, що в нас війна. Не хочу жалітися. Вважаю, що ми потужні. І сьогодні наша політика "нахабна", - наголосив Зеленський.

Така заява напередодні чергового саміту Україна-ЄС, який має відбутися в Києві вже 12 жовтня, видається багатообіцяльною, оскільки саме під час цієї зустрічі європейці оцінюватимуть кроки до євроінтеграції, здійснені Україною, та обговорюватимуть нові пріоритети для співпраці. Судити про успішність саміту українці зможуть уже невдовзі - за два тижні стане зрозуміло, чи справляє "нахабність" бодай якесь враження на європейських політиків.

Втім, амбітна заява голови держави розрахована, скоріше, на "внутрішнього споживача", оскільки оцінки європейських політиків щодо готовності України до вступу в ЄС більш стримані. Так, наприклад, нещодавно суспільство сколихнула заява президентки Естонії Керсті Кальюлайд, яка відзначила, що за останні п'ять років Україна ні на крок не наблизилась до вступу в Євросоюз та не виконала жодного з так званих "Копенгагенських критеріїв" (низка вимог, які мають виконати країни, які претендують на вступ до ЄС - ред.).

"Зараз Київ на відстані кількох світлових років від цього", - відзначила Кальюлайд в ході свого виступу на форумі "Ялтинська європейська стратегія".

Не поділяє оптимізму Володимира Зеленського і віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, який напередодні 30-го Дня Незалежності України заявив, що процедура прийняття України в ЄС навряд чи стартує в найближчі роки.

"З урахуванням політичної ситуації в ЄС, того як проходять питання щодо розширення, думаю, що, на жаль, це малоймовірно в найближчі роки", - заявив Домбровскіс в інтерв'ю РБК-Україна.

Серйозного удару прагненням щодо членства в ЄС додали і висновки голови Європейської комісії аудиторів Юхана Партса, на думку якого масштаби корупції в Україні для Євросоюзу є безпрецедентними.

"Можете повідомити своєму президенту, що є стільки об'єктивних індикаторів, що, подивившись на них, я думаю, можна сказати, що ситуація в Україні непорівнювана з жодною з країн-членів ЄС", - наголосив в інтерв'ю Інтерфакс-Україна аудитор.

Самі ж українці, судячи з результатів нещодавнього опитування групи "Рейтинг", вступати в ЄС готові - принаймні, за це на референдумі віддали б голос 64% громадян.

Нагадаємо, Бельгія, Чехія та Німеччина оцінили наслідки надання безвізового режиму Україні.

Нагадаємо, в уряді Угорщини заявили, що блокуватимуть вступ України до НАТО.

Нагадаємо, Україна розраховує на отримання від МВФ чергового траншу у розмірі 700 мільйонів доларів.