Володимир Зеленський анонсував великий пакет для підтримки українського бізнесу в умовах воєнного стану

Президент України Володимир Зеленський 7 березня виступив із заявою про розробку спеціального пакета підтримки бізнесу та працівникам. Про це він сказав у відеозверненні.

"Уряд України вже працює над тим, як відновити нашу країну. Після перемоги, як дати більше сил країні – поки ми боремось. Створений спеціальний пакет допомоги. Бізнесу та працівникам", - сказав президент.

Так ФОПи першої та другої групи повністю звільняються від ЄСВ. Третя група та підприємства також звільняються від сплати ЄСВ за найманих працівників, які були призвані до лав Збройних Сил та інших захисних формувань, у тому числі тероборони.

"Звільнення від сплати податку на землю та орендної плати за землю державної та комунальної власності на всіх територіях, де ведуться бойові дії. Усе це – на час воєнного стану та ще мінімум на рік після його завершення", - підкреслив Зеленський.

Ті підприємства, які не можуть сплачувати податки - не зобов'язані їх сплачувати, на час воєнного стану та відтерміновується сплата податків для всіх підприємств, які не спроможні їх заплатити.

"І це тільки перша частина великого пакета допомоги. Урядової підтримки. Усі керівники центральної влади мають чітке завдання: розробити таку систему дій, щоб відновлення України було швидким. Та орієнтувалося на людей.

На те, щоб ми всі повернулися до звичайної роботи. Коли повернемо наш мир", - зазначив він.

Зеленський також подякував усім власникам і керівникам підприємств, "які продовжують працювати та виконують зобовʼязання перед працівниками".

"Платити зарплату людям – навіть якщо компанія не працює, як раніше – це захищати Україну. Держава всі свої зобовʼязання виконує. Проіндексовані пенсії – вже у людей. Зарплата в бюджетній сфері виплачується так, як це і має бути", - резюмував він.

Також у своїй промові Зеленський підкреслив, що держава продовжує виконувати свої зобов'язання. Проіндексовані пенсії – вже у людей. "Зарплата в бюджетній сфері виплачується так, як це й має бути".

Робота для переселенців та інші ініціативи на місцях

У неділю 6 березня, прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що місцеві органи влади, де є багато переселенців організовуються та мобілізовують ресурси:

"До війни ми з вами багато говорили про індустріальні парки. Тепер ваші розробки в цьому напрямку мають стати основою для розгортання підприємств, які працюватимуть задля нашої перемоги. Звертаюся до бізнесу і до тих, які працюють, до тих, хто в ці часи евакуювався в інші регіони. До вас також прохання: якщо немає небезпеки, збирайте своїх працівників та відновлюйте виробництво. Ваша допомога сьогодні як ніколи потрібна держав", - заявив Денис Шмигаль.

Варто сказати, що Шмигаль заявив, що розробляються дії уряду для адаптації економіки до війни.

Це - переговори з міжнародними установами про фінансову допомогу.

Європейський інвестиційний банк погодився перенаправити з інших проєктів на допомогу Україні 639 мільйонів євро.

Кабінет міністрів вже ухвалив потрібні для цього документи. Також Міністерство фінансів вже здійснило перший випуск військових облігацій і планує другий.

Нагадаємо, раніше Європейський бізнес Асоціація показала, як працює бізнес в умовах війни в Україні.

Нагадаємо, що українцям радять опанувати eSIM у разі зникнення мобільного зв'язку.

Нагадаємо, що Укрспецекспорт показав, як підтримати армію України, номера рахунків для закупівлі зброї.