У Гаазі розпочалися слухання у Міжнародному суді ООН за позовом України проти Росії

7 березня у Гаазі розпочалися слухання в Міжнародному суді ООН. Основною метою є необхідність намітити подальші кроки щодо фіксації, оцінки та розслідування злочинів, а також підготовка безпосередньо до судового засідання. Слухання триватимуть два дні, і Україна зможе показати злочини Росії на Українській землі. Про це повідомляє Міністерство закордонних справ.

У відомстві зазначають, що Україна подала позов щодо геноциду українського народу. Позов було складено за дорученням Володимира Зеленського, президента України, згідно Конвенції від 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

"Після Другої світової війни міжнародна спільнота об’єдналася, щоб визнати два фундаментальні принципи: захист суверенних держав від агресії та захист людей від грубих порушень прав людини, зокрема вчинення геноциду. Росія маніпулює міжнародним правом та, зокрема, згаданою Конвенцією, яка є фундаментальним міжнародним договором у сфері захисту прав людини, та використала її для збройної агресії проти України", - зазначають у відомстві.

Член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський прокоментував, чого очікувати від слухань, які розпочалися сьогодні:

Сьогодні буде зроблено перший крок, щоби в межах міжнародної спільноти давати правову оцінку воєнним злочинам РФ. Є кілька паралельних процесів, які можуть бути використані як оцінка злочинів Росії і керівництва на ;території України".

Українська делегація звертається до Міжнародного суду ООН з проханням призначити наступні запобіжні заходи у справі з метою припинення кровопролиття:

  • Російська Федерація має негайно зупинити розпочаті 24 лютого 2022 року військові дії на території України
  • Російська Федерація повинна невідкладно забезпечити, щоб будь-які військові та інші збройні підрозділи під її контролем чи впливом припинили участь у військових діях

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підкреслив:

"Українська дипломатія продовжує боротися проти російських загарбників на всіх фронтах, у тому числі юридичному. Ми відстоюємо не лише свою свободу та незалежність, але і весь міжнародний правопорядок. Міжнародний суд ООН має стати на бік України та невідкладно призначити запобіжні заходи: наказати Російській Федерації негайно припинити бойові дії".

Росія відмовилася від слухання у вищому суді Організації Об’єднаних Націй на юридичну пропозицію Києва зупинити нищівне вторгнення Москви в Україну.

Початок засідання, Росія - відсутня

На початку слухання ряд місць, зарезервованих для російських адвокатів у Міжнародному суді ООН, був порожнім. Про це повідомляє The Associated Press

Антон Кориневич представляє Україну у справі проти Росії в Міжнародному суді ООН (ICJ) з проханням надати Москві наказ зупинити вторгнення.

Справа ґрунтується на заяві Москви про те, що Україна вчинила "геноцид" проти російськомовних у Донецьку та Луганську, чим вона виправдовує свій нинішній напад на Україну. Кориневич стверджує, що його команда доведе, що це абсолютно неправда.

Нагадаємо, що російське майно та активи в Україні націоналізують: Верховна Рада готується до важливого голосування.

Нагадаємо, що Європейський суд з прав людини наказав РФ припинити бомбити цивільні об'єкти.

Нагадаємо, що Росія погрожує світові ядерною катастрофою - окупанти захопили АЕС у Запоріжжі.