іхеіл Саакашвілі спробував повернутися на Батьківщину та у велику політику

Експрезидент Грузії Міхеіл Саакашвілі повернувся на історичну Батьківщину та був там заарештований перед виборами у муніципальні органи влади, які відбулися у першу суботу жовтня, 2 числа.

Політик Грузії та України вирішив повернутися у велику політику, він звернувся до грузинів, із закликами підтримати партію «Єдиний національний рух». Але на виборах виграла інша партія.

За провладну «Грузинську мрію» віддали голоси понад 46% виборців. Партія Саакашвілі отримала 30,7% голосів.

Саакашвілі спробував змінити політичну ситуацію в Грузії, увірвавшись у країну нелегально та ефектно, але переоцінив власні сили. Його затримали одразу після повернення в країну, 1 жовтня. Раніше Саакашвілі був засуджений до шести років ув’язнення за кількома статтями карного законодавства цієї країни.

Президент Грузії, Саломе Зурабішвілі запевняє, що не буде милувати політика, а прем’єр-міністр Іраклій Гарібашвілі сказав, що Саакашвілі зможе повернутися в Україну після відбування покарання у Грузії.

З цікавого про вибори у Грузії. Провладна партія «Грузинська мрія» не змогла в жодному великому місті отримати одностайну підтримку виборців, та за один тур не було обрано мерів міст. Другий тур відбудеться 30 жовтня.

Раніше правляча партія підписала угоду, що у випадку, якщо вона на муніципальних виборах не набере 43 % голосів, то на наступний рік відбудуться позачергові парламентські вибори.

Опозиційні сили називали ці вибори референдумом перед достроковими виборами, та були налаштовані покласти край дев'ятирічному правлінню «Грузинської мрії».

На думку Голови правління громадської організації «Європейський Рух України» Вадима Трюхана, думки експертів щодо вчинку Саакашвілі розділилися. Одні вважають це безпрограшним кроком, яким можна повернутися у велику політику, інші впевнені, у Саакашвілі нема перспектив у грузинській політиці, та й в українській також.

"Цілком очевидно одне. Саакашвілі поступив як жертовний лідер, здатний піти на найвідчайдушніші кроки, навіть нехтуючи загрозами власним свободі, здоров'ю і життю заради великої мети", - підкреслив Трюханов.

Українська нардеп від «Слуги народу» Ліза Ясько, яка напередодні від’їзду Саакашвілі в Грузію зізналася у стосунках з опальним політиком. Вона повідомила у соцмережі, що 4 жовтня грузинська опозиція влаштовує мітинг на підтримку Саакашвілі перед в’язницею:

"Завтра мітинг в підтримку Михайла Саакашвілі біля в‘язниці! Свободу Міші!", - написала нардеп.

Саакашвілі, який зараз є громадянином України, вважає себе політичним в'язнем та оголосив голодування. Про це повідомила омбудсмен Грузії Ніно Ломджарії, яка зустрілася з ним у в'язниці в Руставі.

Президент Зеленський заявив на прес-конференції у Трускавці, що робить все в його силах, щоб повернути Саакашвілі назад до України.

Варто зазначити, що багатьох українських експертів непокоїть той факт, що через Саакашвілі стосунки між Україною та Грузією можуть зіпсуватися.

Зокрема Вадим Трюхан пише:

"Україні варто бути в цій ситуації дуже розважливою, щоб не повторити помилок, яких припустилися на білоруському напрямку. У будь-якому разі, Грузія - це не Росія. Там народ вирішує все".

Чи може Україна втратити безвіз, які загрози дійсно існують.

Високі ціни на газ можуть загнати економіку України в глибоку кризу.

«Слуги народу» вирішили змінити спікера Верховної Ради, Дмитра Разумкова.