В Україні посилили відповідальність за мародерство та дозволили застосовувати вогнепальну зброю

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності підтримав посилення кримінальної відповідальності за мародерство та зняв для цивільного населення обмеження на застосування вогнепальної зброї для відсічі російської агресії. Про це написав на своїй сторінці у Facebook перший заступник голови комітету з партії "Голос" Андрій Осадчук.

"Комітет правоохоронної діяльності Верховної Ради України щойно одностайно проголосував за суттєве посилення кримінальної відповідальності за мародерство і зняв всі обмеження на застосування вогнепальної зброї цивільним населенням для відсічі збройної агресії РФ/іншої країни, на час воєнного стану", - написав Осадчук.

Він розмістив деякі статті Закону України "Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України", стосовно яких проголосував Комітет.

У законі йдеться, що для захисту життя і здоров'я, честі і гідності, недоторканності і безпеки людини Верховна Рада постановляє, що у період воєнного стану громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, можуть брати участь у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації або іншої країни, та отримати вогнепальну зброю і боєприпаси до неї відповідно до порядку та вимог МВС України.

Застосування цивільними особами вогнепальної зброї відповідно до закону здійснюється аналогічно застосування зброї військовослужбовцями під час виконання ними завдань щодо відсічі збройної агресії проти України в порядку затвердженому Кабміном.

Також йдеться, що в період дії воєнного стану громадяни можуть застосовувати власну зброю - спортивну, нагороду, револьвери, гвинтівки, гладкоствольні рушниці, мисливську нарізну, гладкоствольну, та комбіновану зброю.

Нагадаємо, що Росія погрожує світові ядерною катастрофою, окупанти захопили Запорізьку АЕС.

Нагадаємо, що виплати військовослужбовцям підвищили від 30 до 100 тисяч гривень на місяць.

Нагадаємо, що проти Путіна воюватимуть тисячі іноземних добровольців.