Нацбанк 3 березня зберіг облікову ставку на рівні 10%

У національному регуляторі України повідомили, що через військове вторгнення в Україну, було відтерміноване рішення щодо облікової ставки. Про це було повідомлено на сайті НБУ.

Розмір облікової ставки

Наразі НБУ оцінив ризики та вплив монетарних інструментів на економічні показники, та вирішив не змінювати облікову ставку, та залишив її на рівні 10%.

Аналітики Нацбанка заявили, що попри націленості банка на режим інфляційного таргетування, через вимушене запровадження адміністративних обмежень, ринкові монетарні інструменти, зокрема облікова ставка, не відіграють відчутної ролі у функціонуванні грошово-кредитного та валютного ринків.

"В умовах широкомасштабної збройної агресії Національний банк відклав ухвалення рішення щодо розміру облікової ставки. Отже, облікова ставка залишатиметься незмінною на рівні 10%",
– йдеться у повідомленні Нацбанку.

Раніше у січні Кирило Шевченко, голова НБУ підняв облікову ставку, з огляду на вплив та тенденції світових та геополітичних чинників, які посилюють інфляцію. Було вирішено пустити в дію механізм підвищення облікової ставки на 1 процентний пункт, аби стримати інфляційні ризики.

Інфляція в Україні

Крім того НБУ повідомив, що не застосовуватиме ключову ставку та інші монетарні інструменти для утримання під контролем інфляційних очікувань та досягнення цілі з інфляції.

Нагадаємо, що інфляція – це тривале зростання загального рівня цін, що відображує зниження купівельної спроможності грошової одиниці.

В Україні у січні 2022 року рівень інфляції залишився на рівні 10% річних. Раніше НБУ очікував, що за результатами 2022 року рівень інфляції складе 7,5% річних, а у цільовому діапазоні у 5±1% вона опиниться у 2023 році.

2 березня Уряд ввів державне регулювання цін на соціально-важливі товари. Держава також запускає виробництво ключових товарів – круп, хліба, борошна, яєць, олії, тобто усього необхідного – за мінімальною націнкою, щоб забезпечити торгівельні мережі.

Нагадаємо, що в Нацбанку ввели обмеження на зняття готівки - на яку суму можна розраховувати.

Нагадаємо, що Нацбанк продовжує збір коштів на потреби ЗСУ.

Нагадаємо, що Верховна Рада готується до важливого голосування.