У Мінсоцполітики вигадали, як привабити українців до накопичення пенсій

У Кабміні пропонують протестувати два проєкти для введення накопичувальної пенсії. Про це міністр соцполітики Марина Лазебна розповіла за круглим столом «Накопичувальна пенсія — мрія або реальність?».

Мова йде про внесення «другої пенсії» в соцпакет на об'єктах великої приватизації, та для медпрацівників та співробітників Нацполіції. Обидва проєкти заохочують підприємців до відповідальнішого ставлення за безпеку та здоров'я всіх громадян, і буде додатково мотивувати до добровільного пенсійного накопичення.

За словами міністра соціальної політики Марини Лазебної, впровадження накопичувальної системи питання вирішене, та воно прописане у бюджетній декларації, яку прийняли цього року до 2024 року та Національній стратегії до 2030 року та Стратегії економічної безпеки України до 2025 року. Це документи, які вже розглянуті Урядом.

"Коли продається об'єкт великої приватизації, то для покупців завжди є соціальні зобов'язання. Чому б такі зобов'язання не записати, як пріоритет, як привабливість для людей, що там має бути соцпакет з пенсійним накопиченням", - зазначила Лазебна.

Таку пропозицію підтримали у Мінфіні та у Фонді держмайна.

Щодо соціального пакета для працівників МОЗ та МВС, то його наразі ще доопрацьовують. Тут йдеться про те, якщо людина працює у соціально важливій сфері та отримує зарплату із держбюджету, то таким людям запропонувати також розширений соціальний пакет. Дискусії ведуться на рівнях міністерств МВС і МОЗ:

"Такий соціальний пакет з внесеними обов’язковими накопичувальними внесками, після тестування буде запропоновано для працівників освіти, військових та інших соцпрацівників".

Розглядають можливість залучення до програм накопичувальних внесків місцеву владу, впроваджуючи регіональні ініціативи щодо пенсійних накопичень.

Міністр соцполітики наголосила, що у Верховній Раді є кілька законопроєктів, вони були запропоновані не тільки Мінсоцполітики, але й Офісом простих рішень.

Цієї осені народні депутати мають розглянути та прийняти один з таких за основу у першому читанні. А перші внески у накопичувальні фонди українцям запропонують вносити вже у 2023 році.

Нагадаємо, в Україні вже діє накопичувальна система пенсій, але на добровільних засадах. Одним із ризиків накопичувальної системи є тиск на держбюджет, адже надходження до Пенсійного фонду зменшаться.Також Накопичувальна пенсія більш вразлива до економічних криз.

У вересні почав працювати закон Про податкову амністію, бюджет поповнився за кілька тижнів на 1,6 млн грн.

Українська влада розраховує на підтримку депутатів у законопроєктах про накопичувальну пенсію.

Економіст розкрив схему, яка захистить вклади від інфляції, що пропонує.