Гривня посіла почесне шосте місце серед інших валют світу

У 2021 українська національна валюта потрапила у десять найпривабливіших валют у процентному відношенні до американського долара. Рейтинг оприлюднив Bloomberg, розмістивши українську гривню на шосту позицію серед інших валют світу.

Першість у рейтингу зайняла валюта туристичної мекки, Сейшельських островів, сейшельська рупія. За поточний рік завдяки відновленій туристичній інфраструктурі валюта зміцніла на 53%. Національне бюро статистики показало 8% зростання туризму у порівнянні з минулим 2020 роком.

Друге місце в рейтингу присудили валюті Замбії – квачі, на третьому розмістили мозамбіцький метікал, на четвертому – валюта Вірменії, драм, на п'ятому – ангольска кванза.

Українська гривня зміцніла на 7% до долара за рік.

Якщо Сейшели завдячують зміцненню своєї валюти туристичній галузі, то в НБУ пов’язують зміцнення гривні рекордним урожаєм, бта жорсткішою монетарною політикою.

В НБУ звітували, що у серпні 2021 року інфляція залишилася на рівні попереднього місяця (10.2%). Зміцнення обмінного курсу компенсувало подорожчання послуг, оброблених та сирих продуктів. Річні темпи зростання індексу базового індексу споживчих цін знизилися.

У вересні головний фінансовий регулятор країни підвищив основну ставку та припинив антикризові монетарні заходи. Через більш жорстку монетарну політику, дохідність міжбанківських ставок та гривневих ОВДП збільшилась.

Пропозиція іноземної валюти у вересні перевищила попит, та спровокувала ревальваційний тиск. Крім того сальдо інтервенцій НБУ показало додатний показник.

"Перевищення пропозиції іноземної валюти над попитом упродовж більшої частини вересня забезпечило переважання ревальваційного тиску та формування додатного сальдо інтервенцій НБУ", - зазначають у монетарному огляді НБУ.

Зміцненню гривні до американського долара в НБУ пояснюють рекордним урожаєм зернових, та поліпшення в аграрній та металургійній галузі:

"Основними продавцями іноземної валюти були підприємства АПК, гірничо-металургійного комплексу та великі державні компанії".

У серпні 2019 року Reuters повідомляв, що гривня посіла перше місце серед валют світу за темпами зміцнення щодо долара.

Високі ціни на газ можуть розбалансувати економіку України, які є ризики та перспективи.

Українцям, які володіють віртуальними активами, відмовили у "податковій амністії".

Економіст розповів, як можна впровадити накопичувальні систему пенсій та захистити вклади від інфляції.