США, ЄС, Велика Британія, Канада, Німеччина, Японія впровадили санкції щодо Росії

Після визнання Росією суверенітету раніше окупованих ним частин української території, так званих "Л/ДНР", союзники України почали застосовувати санкції проти країни-агресора.

Країни, які впровадили санкції обіцяють, що це лише перший пакет обмежень. Вони дають змогу Росії вкотре детально обдумати свою політику та повернутися до дипломатичних перемовин.

Велика Британія впровадила санкції проти депутатів Думи та п’яти російських банків

Борис Джонсон, прем'єр-міністр Великої Британії заявив, що заморожує рахунки активів п’яти російських банків. Серед них

 • Банк "Росія" - головним акціонером якого є "друг президента Путіна" Юрій Ковальчук;
 • Промсвязьбанк (ПСБ) - основна фінустанова російської армії, міністерства оборони та підприємств оборонного сектору. Наразі він обслуговує майже 70% оборонних контрактів;
 • Генбанк - один з найбільших банків Криму;
 • Чорноморського банку розвитку та реконструкції;
 • Індустріального ощадного банку.

Також Британія вводить санкції проти російських еліт.

 • Геннадія Тимченка та братів Ротенбергів, наближених до президента РФ.

Їм заборонено їздити у Британію, а також користуватися активами, які знаходяться в юрисдикції великої Британії.

Крім того, країна внесла на розгляд законопроєкт про економічні злочини. У документі пропонують на законному рівні заборонити російським компаніям залучати кошти в фунтах або доларах на ринках Британії. Також за пропонованим нормам, права власності у країні стануть прозорими.

Також Борис Джонсон заявив, що це перший етап санкцій і будуть наступні, більш жорсткі.

США - проти так званих "ЛНР" і "ДНР" та РФ

Одразу після промови Путіна та підписання ним документів, про визнання суверенітету "Л/ДНР" США заявили, що забороняють будь-які фінансові, інвестиційні та торговельні операції громадян США з територіями так званих "незалежних республік".

Це дозволить також вводити санкції проти будь-якої особи, стосовно якої буде встановлено факт здійснення діяльності на окупованій території.

Згодом президент США Джо Байден оприлюднив основні санкції проти РФ.

Санкції РФ стосуються:

 • Державного боргу - стосуються внутрішніх паперів, ОФЗ, які перебувають у обігу з 1 березня 2022 року.

Це є сигналом для інвесторів, що й інші папери краще не чіпати, бо може прийти і їхня черга. Відтепер РФ не зможе фінансувати свій бюджет шляхом розміщення євробондів на західних фінансових ринках, зокрема – європейських.

Також США запровадили санкції проти великих фінансових інституцій РФ

 • Внєшекономбанку - ВЕБ.РФ володіє активами на 55 млрд доларів, що робить його одним з п’яти найбільших банків Росії. Він обслуговує суверенний борг РФ та фінансує експорт, а також національні економічні проєкти країни, зокрема у частині критичної інфраструктури;
 • Промсвязьбанк, "військового банку", на який наклала санкції Велика Британія. Під санкції також потрапили 25 "дочок", серед яких і українська філія – Промінвестбанк.

Третя частина пакету стосується санкцій проти російських еліт та їхніх родин. Йдеться про:

 • Деніса Бортнікова, сина Алєксандра Бортнікова – очільника ФСБ Росії та члена Радбезу РФ. Деніс Бортніков є віцепрезидентом та головою ради директорів російського державного ВТБ Банку;
 • Пьотра Фрадкова, голова ради директорів Промсвязьбанку, який працював над його трансформацією у військовий банк. Його батько, Міхаіл Фрадков, є колишнім прем’єр-міністром РФ та головою Служби зовнішньої розвідки РФ.
 • Владіміра Кірієнка, заступника голови Офісу Путіна. Раніше він був віцепрезидентом Ростелекому, а тепер – виконавчий директор групи ВК (власник "Вконтактє").

Німеччина та Північний потік - 2

Канцлер Німеччини Олаф Шольц вранці у вівторок заявив про зупинку сертифікації Північного потоку - 2.

Газогін, що належить однойменній "дочці" Газпрому, було побудовано для транспортування російського газу безпосередньо до Німеччини в обхід України.

"Газова колонка" неодноразово використовувала "Північний потік - 2" як важіль газового шантажу на Європу, чим утримувала рекордно високі ціни на ринку ще з минулого року.

На цю санкцію озвався член Радбезу РФ Дмітрій Мєдвєдєв та заявив про зростання чинної ціни на газ "до 2 тисяч євро за тисячу кубів".

Президент США Джо Байден уже підтримав Німеччину та заявив, що працюватиме над повною зупинкою "Північного потоку-2".

Канада проти "Л/ДНР" та суверенного боргу РФ

У Канаді також оголосили про заборону фінансових операцій з так званими "ЛНР" та "ДНР".

Канадцями будуть заборонені операції з суверенним боргом Росії та буде заборонено мати справу з двома підтримуваними державою російськими банками. Оттава також накладе санкції на членів російського парламенту, які проголосували "за" щодо визнання ОРДЛО.

Прем'єр-міністр країні Джастін Трюдо заявив, що санкції "діятимуть доти, доки не буде відновлено територіальну цілісність України".

ЄС та фінансові ринки

Євросоюз заборонив членам Думи у складі 351 особи, які проголосували за визнання ОРДЛО, та 27 осіб і об’єднань, які відіграли роль у підриві територіальної цілісності України перетинати свої кордони, а також проводити фінансові операції. Цільова здатність російської держави отримати доступ до ринків капіталу та фінансових ринків ЄС заблокована.

Санкції стосуються банків, які фінансують відповідальних за прийняття рішення на окупованих територіях осіб.

ЄС також обмежив можливості російської держави та уряду на доступ до капіталу та фінансових ринків та послуг ЄС.

Крім того, санкції ЄС, зокрема, включають блокування російського суверенного боргу та "Північного потоку-2".

"Цей пакет санкцій, схвалений одноголосно, завдасть болю Росії, і це буде великий біль. Ми робимо це у координації з нашими партнерами в США, Британії та Канаді, з якими я підтримував тісний контакт протягом цих годин", - заявив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

Японія – проти випуску облігацій РФ

Прем'єр-міністр Фуміо Кішіда заявив, що санкції передбачають заборону на випуск російських облігацій у Японії та замороження активів деяких фізичних осіб, які долучилися до визнання ОРДЛО.

Японія готова зробити додаткові кроки, якщо ситуація погіршиться.

Крім того, інші країни підтримують Україну та засуджують дії РФ, наголошуючи на попранні міжнародного права та звинувачуючи РФ у порушені всіх існуючих конвенцій та норм.

Нагадаємо, Німеччина зупинила процес сертифікації газопроводу "Північний потік-2".

Нагадаємо, Україна готується до оборони своїх кордонів, а Захід приготував санаційні пакети проти агресора.

Нагадаємо, Велика Британія скасувала "Золоті візи" для прискорення отримання посвідки на проживання, якими користувалися росіяни.