Україна готується до оборони своїх кордонів, водночас Захід приготував санаційні пакети проти агресора

Про новий пакет антиросійських санкцій у разі подальшої агресії РФ проти України у США та країнах ЄС говорять з листопада 2021 року, проте тільки зараз деякі країни ухвалили пакет потенційних обмежувальних дій.

МЗС України закликає міжнародну спільноту до запровадження санкцій

На думку Дмитра Кулеби, у наразі Заходу вже достатньо підстав для впровадження санаційних обмежень - таке припущення голова МЗС висловив на брифінгу з журналістами у Брюсселі.

За словами Кулеби, наразі рішучі дії з боку ЄС могли б дати агресорові чіткі сигнали щодо того, що цього разу толерантності у відповідь на свої дії Путін не дочекається.

"Є багато рішень, які ЄС може зробити вже сьогодні, це включає не лише політичні сигнали, але і дуже конкретні дії. Підтримка сектору оборони та безпеки України. Підтримка кібербезпеки України. Вже зараз є достатні та правомірні підстави для того, щоб запровадити принаймні деякі з санкцій, щоб продемонструвати, що ЄС не просто веде розмови про санкції, а й готовий підтвердити це словами", – сказав він, відповідаючи на питання журналістів, повідомляє Ліга.нет.

США "вдарять" по російських банках

У понеділок 21 лютого, з повідомлення інформагентства Reuters стало відомо, що Білий дім підготував перший пакет санкцій проти Росії.

Санкції містять заборони фінансовим установам США обробляти транзакції для російських банків. Підкреслюють, що санкції мають завдати шкоди російській економіці, оскільки зв’язки між російськими та американськими банками буде розірвано.

Примітно, що ці санкції не будуть впроваджені в тому випадку, якщо РФ відмовиться від планів вторгнення в Україну та погодиться на деескалацію ситуації.

Також санкції передбачатимуть виключення певних представників російського бізнесу та російських компаній з американської банківської системи, що може заморозити їхні активи та торгівлю з американцями.

Держсекретар США Ентоні Блінкен назвав причину болючих для режиму Путіна санкцій:

"Країни G7 в Мюнхені зібралися разом, підтвердивши, що для Росії будуть серйозні наслідки, якщо вона продовжить цю агресію. Метою санкцій насамперед є спроба стримати Росію від війни".

Який "санкційний сюрприз" готує ЄС

Урсула фон дер Ляєн, президентка Єврокомісії, вкотре наголосила на жорстких фінансових санкціях проти Росії. У разі вторгнення Володимира Путіна в Україну, ЄС збираються впроваджувати потужні економічні та фінансові санкції.

"Фінансові санкції будуть означати, що Росія буде практично відрізана від міжнародних фінансових ринків", – запевнила Урсула фон дер Ляєн.

Вона розповіла, що питання щодо відключення Росії від міжнародної міжбанківської системи здійснення платежів SWIFT залишається відкритим.

Крім того, будуть накладені заборони на товари, яких Росія гостро потребує для модернізації та диверсифікації своєї економіки, та які виробляються у Європі тощо.

Урсула фон дер Ляєн виступає проти негайного запровадження санкцій, все ще сподіваючись на дипломатичні розв’язання питання:

"Захід все ще дає шанс Росії повернутися до дипломатії та знову сісти за стіл переговорів!", - наголосила президентка Єврокомісії.

Росія не боїться санкцій?

На думку політолога Євгена Магди, хоча Росія стверджує, що санкцій не боїться, минулі санкції, які були впроваджені через окупацію Криму та Донбасу, значно вплинули на економіку РФ. Тому лакмусовим папірцем для санкцій проти Росії може стати неможливість експлуатації NordStream2. Євген Магда пише:

"NordStream2 між Росією та Німеччиною проклали за російські гроші, витративши понад 10 мільярдів євро. Німецькі політичні гіганти – ХДС/ХСС та СДПН – підтримують його запуск в експлуатацію, скажу більше – без постачання газу за прогнозованою ціною виконати програму "світлофорної" коаліції буде нереально, а її розпад може спричинити політичну кризу. Тому офіційний Берлін бореться за "трубу", часом втрачаючи почуття міри", - впевнений політолог.

Крім того, за словами Євгена Магди, тиждень тому Велика Британія ухвалила закон, який дозволяє її уряду запроваджувати жорсткі санкції проти компаній, які мають стратегічне значення для російської економіки.

Політолог зазначив, що санкції невигідні не лише тим, на кого вони спрямовані, але й тими хто їх спрямовує, тому західні політики й не поспішають їх впроваджувати.

Нагадаємо, у Великій Британії скасували "золоті візи" для прискорення отримання посвідки на проживання, якими користувались багатії з Росії.

Нагадаємо, РФ перекрила акваторію Чорного та Азовського моря, скільки через перекриті моря втратить економіка України.

Нагадаємо, у МВФ пообіцяли допомогу постраждалим від санкцій країнам.