Українцям, які володіють віртуальними активами, відмовили у "податковій амністії" та пояснили причину

Закон про легалізацію криптовалют в Україні, ухвалений Верховною Радою на початку вересня, досі чекає на підпис президента Зеленського, а отже - поки що не набув чинності. Тож про податкову амністію для "криптонакопичень" українців наразі не йдеться - такі активи необхідно вносити в податкову декларацію. Про це заявив начальник відділу з питань одноразового добровільного декларування активів фізосіб ДПС Владислав Воінов, повідомляє Економічна правда.

"У розумінні одноразової декларації визнаються тільки електронні гроші, які є засобом платежу на території України, тобто емітовані українськими банками", - наголосив Воінов.

Проте, після внесення відповідних змін в Податковий кодекс (а ці зміни стануть необхідними після набуття чинності законом про легалізацію криптовалют), учасники уже легального українського ринку криптовалют змушені будуть задекларувати свої активи. Варто очікувати, що мова при цьому піде про значні суми, оскільки за попередніми оцінками, обсяг транзакцій з віртуальними активами в Україні становить близько 150-200 мільйонів доларів на день, а капіталізація віртуальних активів – понад 2 мільярдів доларів.

Таким чином, зараз в Україні склалася ситуація, за якої власники криптовалютних активів зовсім скоро змушені будуть платити податки за свої накопичення. Але поки цього не сталося, вносити віртуальні гроші в податкову декларацію мають лише чиновники всіх рівнів - робити це їм доведеться згідно з законом "Про запобігання корупції". Варто зауважити, що за даними 2020 року, саме завдяки декларуванню чиновники "засвітили" активи на суму 75 мільйонів доларів.

Експерти вважають, що криптовалюти, які зі згаданих причин не встигли потрапити під податкову амністію (нагадаємо, ця амністія діє в Україні з 1 вересня і завершиться 1 вересня 2022 року) невдовзі будуть оподатковуватися згідно з загальним правилом - тобто, 18% ПДФО плюс 1,5% військового збору.

Нагадаємо, з вересня в Україні запрацював закон "Про податкову амністію", який передбачає фіксування активів з яких не було сплачено податки.

Нагадаємо, українські банки зможуть співпрацювати з криптовалютними біржами в тому разі, якщо відповідне рішення прийме Нацбанк.

Нагадаємо, у Китаї повністю заборонили операції з криптовалютою та всі види криптопослуг.