Уряд обіцяє провести перепис населення «максимально технологічно» у 2023 році

Найсучасніше українська міністерство, Мінцифри, працює над розробкою проєкту, у якому українців порахують у співпраці з відомим американським техногігантом Apple. Про це повідомляють на сайті діджитал-відомства.

Голова Мінцифри та віцепрем'єр-міністр Михайло Федоров заявив, що починаючи з поточного року почнеться розробка алгоритму для перепису населення онлайн, або цифровими інструментами.

За словами Федорова, будуть залучені найкращі світові рішення. Саме для цього й проходила зустріч з топменеджментом корпорації Apple у США.

Федоров зазначив, що наразі українська служба статистики підбиває підсумки, для чого і як використовуватимуть результати перепису населення різні міністерства, та чи є інформація такою важливою для країни.

Чому звернулася саме до Apple

Михайло Федоров підкреслив, що багато технологічних в компанії можуть надати потрібну для перепису техніку, проте нею можна скористатися лише один раз, а надалі вона стене непотрібною та неактуальною. Щоб заощадити державні кошти, Мінцифри вирішило скористатися досвідом США. Коли там проводився перепис населення Apple надав велику частину техніки в оренду на кілька тижнів.

Також голова Мінцифри підкреслив, що скористатися послугами Apple цікаво ще й з боку рейтингу та реклами України. Якщо ми станемо другими після США, які скористалися інноваційними технологіями для перепису, це позитивно вплине на враження про нашу країну для інших урядів.

Нагадаємо, у 2022 році ексвіцепрем’єр Дмитро Дубілет оприлюднив дані електронного населення українців, за яким станом на 1 грудня 2019 року, населення в Україні становить 37 мільйонів 289 тисяч. Того часу методика Дубілета викликала резонанс в українському суспільстві.

Перший і єдиний перепис населення проводився в незалежній Україні у 2001 році.

Нещодавно "Time" представив рейтинг найвпливовіших людей світу 2021 року.